Książek nigdy za wiele! Odpowiedzi na wszystkie ważne pytania

Książek nigdy za wiele! Odpowiedzi na wszystkie ważne pytania

lipiec 22, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Czasami jest tak, że zadane pytanie przez dziecko wprawia nas w osłupienie, bo nie znamy na nie odpowiedzi. Przyznaję, że mamy tak często, kiedy pojawiają się one w kontekście wszechświata, kosmosu, ciał niebieskich. Odpowiadam wtedy zgodnie z prawdą, że nie znam odpowiedzi, ale poszukamy jej wspólnie w książkach. I o takich właśnie książkach, dziś Wam napiszę.

 

Przewodnik kotki po nocnym niebie – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Ta książka idealnie sprawdzi się dla fanów astronomii, nasza tytułowa kotka Felicity pokaże jak obserwować niebo o różnych porach roku i co na nim można wypatrzeć, i co zabrać na taką obserwację. Znajdziemy w niej także informacje o gwiazdach, planetach, Drodze Mlecznej, spadających gwiazdach i Księżycu.

Tekst jest skierowany do dzieci od 6 roku życia, dla młodszych może być zbyt trudny do zrozumienia.  Duży plus należy się za słowniczek i podpowiedzi, gdzie jeszcze szukać informacji o astronomii.

 

 

Od początku czyli o powstanie i rozwój życia na Ziemi – Wydawnictwo Naszej Księgarni <tutaj>

To książka, która daje odpowiedzi na niesamowitą ilość pytań, począwszy od powstania Wszechświata, dinozaury,  pojawienie się człowieka itd.  Zaczyna się od legend na temat powstania świata, mamy tu informacje o Wielkim Wybuchu, Układzie Słonecznym, powstaniu życia, dinozaurach, wędrówce kontynentów. Jednym słowem autorka opisuje wszystko po kolei.

Całość jest bardzo fajnie opisana co, podoba się dzieciom, ale najbardziej zaskoczył nas spis parków dinozaurów w Polsce i miejsca, które warto odwiedzić, jeśli chcemy dowiedzieć się więcej. Daje nam to możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc, np., podczas wakacji.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *