Książek nigdy za wiele! Odrywając ciekawostki ze świata

Książek nigdy za wiele! Odrywając ciekawostki ze świata

styczeń 19, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Książki są świetnym sposobem na pobudzenie ciekawości do świata przez dzieci, dlatego chcemy Wam dziś pokazać trzy książki, poruszające różne tematy.

 

Na ratunek! Czyli medycyna dawniej i dziś – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To książka skierowana do młodszych dzieci jest pełna pięknych ilustracji, ale przede wszystkim wiedzy podanej w przystępny sposób. Dowiemy się, z niej jak przebiegał, rozwój tej dziedziny nauki, skąd lekarz wie, co może być przyczyną bólu, kto wymyślił pierwszy antybiotyk, jak uśmierzano ból przed wynalezieniem narkozy.
Poza tym podoba nam się to, że autorka przedstawia sylwetki postaci ważnych dla rozwoju medycyny, począwszy od starożytnych uczonych po bardziej współczesnych bohaterów świata tej dziedziny nauk.

 

ZOG – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Zog jest pilnym uczniem, a jego marzeniem jest zdobycie złotej gwiazdki. Dlatego bardzo mocno, się stara być najlepszy, ale ciągle coś mu się przytrafia. To uderza głową, a to podpala sobie skrzydło. Wtedy zawsze ratuje go ta sama dziewczynka.  Gdy Zog w ramach zaliczenia czwartego roku musi złapać księżniczkę, ona sama zgłasza się na ochotnika.

Na piątym roku Zog musi wykonać kolejne zadanie, podczas którego powinien walczyć o nią z rycerzem, ale okazuję się to nie potrzebne, bo księżniczka radzi sobie sama, i to ona woli ratować innych. Jest to zabawna historia o byciu sobą i spełnianiu marzeń.

Książkę tę napisał duet Donaldson i Scheffler, a o innych ich książkach możecie przeczytać <tutaj>, i <tutaj>.

 

 

Atlas oceanicznych przygód – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Do tej serii mam niesamowitą słabość i każdą nową cześć chętnie dokładamy na naszą półkę. Na naszym blogu mogliście już zobaczyć m.in. ,,Atlas cudów świata”, „Atlas przygód zwierząt”„Atlas Miast Polski”, ” Atlas Miast”oraz ,,Atlas przygód dinozaurów”, i każdą z tych książek bardzo Wam polecamy!

Przemierzając Ocean Spokojny, Atlantycki, Arktyczny, Indyjski oraz Południowy poznajemy wiele gatunków żyjących w tamtych wodach zwierząt, oraz cudów natury. Skupiono się w niej przede wszystkim na konkretnych gatunkach zwierząt, każda strona wypełniona jest ilustracją, a tekstu jest raczej  nie wiele.

Dzięki czemu ta książka spodoba się nawet młodszym dzieciom.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *