Książek nigdy za wiele! Opanujmy te emocje!

Książek nigdy za wiele! Opanujmy te emocje!

czerwiec 13, 2019 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie pokaże Wam trzy książki, na które czekałam z wielką niecierpliwością. Właściwie to nie są książki do poczytania z dzieckiem, a takie zestawy zadań do przerobienia z nim. Książki te zostały opracowane przez Isabelle Filliozat, psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji, która jest autorką takich bestsellerów jak ” W sercu emocji dziecka” i ” Próbowałam już wszystkiego”

Każda z tych trzech książek, skierowana jest do dzieci od lat 5, ale dodatkowo każda z nich zawiera w środku poradnik dla rodziców. Fajne jest również to, że na pierwszej stronie zawsze znajdziecie ściągawkę z informacją co będzie potrzebne do rozwiązania zadań.

Akceptuje, co czuję. Strach – wróg czy przyjaciel <tu klik>

Ta książka ma za zadanie pokazać jak oswoić lęki bez uciekania się do agresji. Zadania, które w niej znajdziemy pozwolą nam lepiej zrozumieć lęki naszych dzieci, a także pomóc je im przepracować.

 

Akceptuje, co czuję. Moje emocje <tu klik>

Tu znajduje się ponad 100 różnych ćwiczeń, dzięki którym lepiej poznajemy nasze emocje. Dzięki niej dziecko dowie się, że istnieje 7 podstawowych emocji, czyli że emocje zmieniają nasze ciało od wewnątrz i zewnątrz, że emocje są przydatne, bo to dzięki nim reagujemy odpowiednio do sytuacji, że emocje są uniwersalne i mijają, że wyrażanie emocji pozwala się od nich uwolnić, że można odczuwać kilka emocji jednocześnie… Wszystko w tych zadaniach jest przedstawione w taki sposób, że nam dorosłym jest też łatwiej z dzieckiem o emocjach rozmawiać.

 

Akceptuję. co czuję. Pewność siebie <tu klik>

Już na samym początku dzięki tej książce dowiadujemy się, że na poczucie własnej wartości składa się z 4 różnych obszarów. I dzięki temu zeszytowi ćwiczeń nauczymy się pielęgnować. Te ćwiczenia pozwolą nam wzmocnić swoje poczucie bezpieczeństwa, nabrać śmiałości, rozwinąć swoje kompetencje i poczuć się swobodniej w życiu codziennym.

 

Na koniec podsumowując te 3 zeszyty ćwiczeń, uważam że każdy rodzic, który widzi, że jego dziecko jest bardzo wrażliwe, nie radzi sobie z własnymi emocjami lub ma zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum Autyzmu powinien je mieć.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *