Książek nigdy za wiele! Opowieści obrazkowe

Książek nigdy za wiele! Opowieści obrazkowe

styczeń 11, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Dziś mam dla Was trzy książki, które wydane zostały w formie opowieści obrazkowej. Jest to świetnie połączenie klasycznego opowiadania z komiksem i kolorowanką. Tekstu na stronach nie ma za dużo, a ilustracje są dynamiczne, co sprawia, że nawet młodszy czytelnik się nią zainteresuje. Dlatego też mogą być sposobem na pokochanie zwykłych komiksów.

 

Batman. Opowieść obrazkowa – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Znajdziecie w niej w sumie dwa opowiadania o Batmanie, w pierwszym walczy on z łotrem znanym jako Dwie Twarze, który kradnie fragment posągu, cennego obrazu a także okrada bank. W drugim opowiadaniu Batman zmierzy się z Kobietą-Kotem, gdzie złodziejka próbuje powiększyć swoją kolekcję o dwa cenne kocie posągi bogini Bastet. Czy Batmanowi uda się pokonać złoczyńców, tego musicie się dowiedzieć już sami czytając.

Tekstu na stronach nie ma za wiele, dzięki czemu moim zdaniem można już czytać z 5-6 latkiem, a ilustracje są bardzo ciekawe.

 

Mulan. Opowieść obrazkowa – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Mulan to dziewczyna, która żyje w tradycyjnej chińskiej rodzinie, i najlepsze co może zrobić dla swojej rodziny to dobrze wyjść za mąż. Ale Mulan się z tym nie godzi, i dlatego kiedy jej ojciec dostaje wezwanie do wojska, wykrada ona  miecz, zbroję i wezwanie do wojska i przebrana za fikcyjnego Pinga, syna Fa Zu, zgłasza się do obozu dla rekrutów.  Jak potoczą się jej losy?  Czy ktoś odkryje jej tożsamość? Musicie już przeczytać sami.

Forma w jakiej została wydana ta książka, jest idealną dla młodszych dzieci, może ich zachęcić do samodzielnego czytania, ale także rozpocząć przygodę z czytaniem komiksów.

 

 

Szpiegomania. Podwójny przekręt. Opowieść komiksowa – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

To ją pierwszą przeczytała Karina z Noamem, i śmiało mogę powiedzieć, że dzięki niej zaczęła się miłość do tego typu wydanych książek. Szpiegomania Podwójny Przekręt to opowieść, w której w rolach głównych występują wszystkim znane Minnie i Daisy. Zaczynają one przygodę ze studiami i będą uczęszczać na Uniwersytet Kalisoty.

Daisy, wyjechała na uczelnię szybciej, bo dostała zaproszenia na imprezę integracyjną. Co bardzo dziwi Minnie, w końcu obie mają tam studiować, a ona takiego zaproszenia nie otrzymała. Dlatego Minnie postanawia wyjaśnić, czego nie mówi jej Daisy, i postanawia rozwikłać tą zagadkę jak prawdziwy detektyw.  Super czytało się tą książkę, dzieciaki jak zaczęły tak nie chciały się od niej oderwać.

To co dodatkowo bardzo nam się podoba w wydaniu tej książki, to kolor druku przypisany do postaci. Czyli Daisy oznaczone są na fioletowo, Myszki Minnie na czerwono, a wszystkie inne postacie mają kolor turkusowy, a narrator czarny.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *