Książek nigdy za wiele! Picterbooki dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Picterbooki dla najmłodszych

luty 17, 2021 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Wspólnym elementem wszystkich poniżej wspomnianych książek jest mały chłopiec. Jednak różni go imię w  jednej książce – w  „Cudowna Wyspa Dziadka” głównym bohaterem jest Syd, zaś w ,,Moim wielorybie” jak i w ,,Lato u babci”, i w ” Powrót Wieloryba” bohaterem jest ten sam Noi – chłopiec, który mieszka z tatą i sześcioma kotami nad brzegiem morza.

Są to takie książki, w przypadku których czeka się na kolejną i kolejną część, a my dziś pokażemy Wam, aż cztery picturebooki z serii nadmorskich krótkich opowieści, idealnych dla najmłodszych czytelników. To idealne książki dla dzieci od 2 roku życia, z przepięknymi historiami i jeszcze piękniejszymi ilustracjami, które zachwycają.

 

Powrót Wieloryba – Znak Eemotikon <tutaj>

 

Jest to kontynuacja tytułu „Mój Wieloryb”, minęło już 6 miesięcy odkąd Noi uratował małego wieloryba wyrzuconego na brzeg. Noi nie mógł,  o nim zapomnieć i często nawet mu się wydawało, że widzi danego przyjaciela, jednak to były tylko przewidzenia.

Kiedy pewnego zimowego dnia tata, Noiego długo nie wraca do domu, chłopiec zaczyna się martwić i postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie. Chłopiec idąc po tafli zamarzniętej wody, trafia na kuter swojego taty, którego nie ma środku. Zmartwiony zostaje w łodzi, a na ratunek chłopcu przybywa jego przyjaciel wieloryb. I pomaga mu wrócić bezpiecznie do domu, gdzie czekał na niego tata uratowany przez rybaków. 

 

Lato u babci – Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

 

Noi przyjechał na wakacje, do swojej babci, u której musi się przyzwyczaić do niektórych dziwnych zwyczajów. Babcia z reguły jest bardzo zapracowana, dlatego też znudzony Noi wymyka się pewnego dnia z domu. Oddalił się bardzo od domu, a nagle zaczęło się zbierać na sztorm, schronił się więc w jaskini, do której wpadł również zmęczony sztormem ptaszek.

Noi postanawia się nim zająć, na szczęście babcia martwiła się o swojego wnuczka i wyruszyła na poszukiwanie jego. Udaje jej się go znaleźć i wspólnie wracają łódką do domu, po drodze ratując jeszcze parę innych zmęczonych sztormem ptaszków.

 

Cudowna wyspa dziadka -Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

 

Jestem wręcz pewna, że każdy kto przeczytał tylko tytuł myśli, że to książka, o więzi dziadka i wnuczka, lub o tym jak to razem spędzają czas. Tymczasem książka porusza bardzo smutny temat, który może nam pomóc zrozumieć temat utraty kogoś bliskiego. Głównym bohaterem całej historii jest dziadek i wnuczek, którzy wspólnie udają się na wyspę, ale Syd wróci z niej już bez ukochanego dziadka.

 

 

Mój wieloryb – Znak Emotikon <tutaj>

Na samym początku poznajemy małego Noi, który mieszka z tatą i kotami w domku nad morzem. Tata jest rybakiem, więc spędza całe dnie na wodzie, zaś Noi w tym czasie sam zostaje w domu.

Pewnego dnia podczas spaceru spotyka małego wieloryba, którego fale musiały wyrzucić na plażę. Wie On, że wieloryby muszą mieć stały dostęp do wody, więc postanawia go zabrać do domu i umieszcza w wannie. Ale co powie Tata jak odkryje wieloryba w wannie?

Ilustracje są przepiękne, a tekstu nie ma wiele na stronach, dzięki czemu śmiało można ją czytać już z 2 letnim dzieckiem. Poza tym jest to piękna historia przede wszystkim o przyjaźni, i potrzebie jej posiadania.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *