Książek nigdy za wiele! Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Książek nigdy za wiele! Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

marzec 12, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

 

O tej książce nie mogłam zapomnieć odkąd zobaczyłam ją w zapowiedziach wydawniczych Naszej Księgarni, jeśli nie zaglądacie do tych zakładek to uważajcie bo one bardzo uzależniają. Ale wróćmy do samej książki, pod tytułem „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” <tu klik> wydana jest dużym formacie, z genialnymi moim zdaniem grafikami.

Książka ta porusza temat wszystkiego co dzieje się po ciemku, ale nie tylko, bo to dzięki tej książce nasze dzieci dowiedziały się, że proces zasypiania zaczyna się jeszcze zanim pomyślimy o śnie, że podczas snu odpoczywają mięśnie naszej twarzy, że gdy mija 90 minuta od zaśnięcia to zaczynamy śnić sny.

Nie jest to raczej pozycja, idealna do czytania dziecku przed snem, ale znajdziecie w niej genialny zbiór wielu istotnych ciekawostek, związanych z tym co dzieje się nocą w naszym organizmie, czy też  dlaczego niektórzy muszą pracować nocą.

To moim zdaniem świetna książka na prezent, dla małego ciekawskiego człowieka, choć i starsze dziecko nie będzie się nudzić przy jej czytaniu. Przedział wiekowy do jakiego bym ją przypisała to tak od 5 lat w górę.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *