Książek nigdy za wiele! Pociągiem historia bez słów

Książek nigdy za wiele! Pociągiem historia bez słów

styczeń 12, 2019 | Opublikowano przez 12 komentarzy

 

Dziś chcielibyśmy pokazać Wam książkę obrazkową od wydawnictwa Zakamarki pod tytułem „Pociągiem. Historia bez słów” <tu klik>. Książka ta nie jest duża, nie ma usztywnianych stron, ale mimo wszystko jest idealna dla młodszych dzieci.

Idealna a to dlatego, że uczy dzieci kreatywności i idealnie rozwija ich wyobraźnię. Nie ma tu wielu szczegółów do wyszukiwania na stronach, ale ilustracje są piękne i dają duże pole do tworzenia coraz to nowszych historii. Bo cała akcja zaczyna się od widoku maszynisty w lokomotywie, a obok niego w wagonie siedzi w wagonie słoń, pies i dziecko.

Na tej samej stronie widzimy też tunel, do którego zbliża się nasza lokomotywa. Zaś na następnej już z tego tunelu wyjeżdża, i mija stację kolejową. A tam na tej stacji czekają kolejni bohaterowie, którzy być może wsiądą do naszego pociągu. Książa ta to jednocześnie fajny sposób na rozwój wyobraźni, kreatywności ale także słownictwa u młodszego dziecka. My osobiście do dziś lubimy sięgać po tego typu książki, a jak jest u Was?

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *