Książek nigdy za wiele! Poczytajmy razem

Książek nigdy za wiele! Poczytajmy razem

styczeń 23, 2020 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Od jakiegoś czasu staramy się, zrobić większy porządek w naszym domu, dlatego też pomału przeglądamy również książki z planem, które zostają z nami, ale też które czas oddać dalej. Nie wiem czemu, ale zdecydowanie ta pierwsze kupka powiększa się znacznie bardziej niż ta druga.

Dlatego też dziś przychodzę do Was z trzema książkami od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, które w dwóch przypadkach są kontynuacjami poprzednich wydań. Podejrzewam, że znacie już te książki, ale nie mogłam se odpuścić i nie pokazać ich na blogu.

 

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków <tu klik>

To już trzecia książka z tej serii, o przednich pisałam Wam <tu klik> i <tu klik>, tym razem autorzy pokazują nam sylwetki różnych zwierzaków. To co łączy zwierzaki pokazane w małym atlasie to fakt, iż można je spotkać na łąkach, w lasach a nawet w miejskich parkach.

 To co łączy te 3 serie to nie wątpliwe utrzymane w tym samym klimacie ilustracje i forma wydania, dzięki czemu idealnie sprawdzi się już małych rączkach dziecka.

 

 

Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach <tu klik>

To już kolejna książka, z tej serii która gości w naszym domu, i jedno muszę Wam powiedzieć na wstępie jeśli kupicie jedną, będziecie z niecierpliwością czekać na kolejną. Ta książka ćwiczy u naszych dzieci umiejętność opowiadania, spostrzegawczość i pobudza zainteresowanie światem.

Znajdziecie w niej mini grę, gdzie należy wyszukać różnice na dwóch podobnych obrazkach, ale to nie koniec bo są w niej także drobne zadania i gra planszowa, o prostych zasadach. Głównymi bohaterami książki są składak Romek, Jednokółko i Motorynka z którymi ruszmy w podróż i odwiedzimy Holandię, Włochy, Francję i jeszcze parę fajnych miejsc.

 

Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt <tu klik>

To jedyna książka w dzisiejszym poście, która skierowana jest do starszych dzieci (+8), głównie ze względu na pojawiające się trudne słownictwo. Millie Marotta stworzyła ten przewodnik z myślą o dzieciach i ich wrażliwości. Autorka skupia się tu na gatunkach, które zagrożone są wyginięciem. Ale opisując je skupia się również na tym, co dobrego niosą one dla środowiska, i co my ludzie możemy zrobić by je uratować przed wyginięciem!

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *