Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o emocjach i nie tylko

Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o emocjach i nie tylko

kwiecień 30, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

O tych książkach wspominałam Wam już jakiś czas temu na Instagramie, bo wiecie tam z reguły od razu pokazuje co, wkrótce pojawi się na blogu. Dziś będą, to trzy książki od wydawnictwa Papilon, jeśli chcecie zobaczyć jakie inne książki pokazaliśmy wcześniej to zapraszam <tu klik>.

 

Wszystko o emocjach <tu klik>

Znacie ten moment, kiedy widzicie jak w Waszym dziecku buzują emocje, lub nie są adekwatne do sytuacji? Jeśli choć raz mieliście takie poczucie, to to jest książka dla Was. Opowiada ona o tym, dlaczego emocje są, dlaczego są ważne i jak się zmieniają? Tłumaczy jak je rozpoznać, zrozumieć i nazwać, a co najważniejsze uczy jak rozmawiać o emocjach i jak sobie z nimi radzić.

To naprawdę pięknie wydana i wartościowa książka, skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolny i przedszkolnym. Moim zdaniem śmiało może służyć jako pomoc do pracy, w przypadku dzieci ze spektrum autyzmu.

 

Moja wielka wyszukiwanka Zwierzęta świata <tu klik>

Jak już sam tytuł zdradza jest to wyszykiwanka, w której znajdziemy zwierzęta świata. Dlatego uważam, że to idealna książka dla każdego fana zwierząt, lub którzy chcą poznawać świat. Znajdziecie w niej 11 plansz, na których przedstawiono dziesiątki zwierząt w ich naturalnych środowiskach.

Zaś obok każdej planszy są krótkie, przystępnie przedstawione informacje o świecie przyrody oraz nazwy zwierzaków przy obrazkach zachęcających do zabawy w wyszukiwanie. Książka wykonana jest z grubej tektury, i ma także zaokrąglone rogi, dzięki czemu jest idealna dla każdego malucha i ciekawskiego przedszkolaka.

 

Moja wielka wyszukiwanka Dzień i noc <tu klik>

To ten sam rodzaj książki, jak opisałam Wam wyżej, tylko tym razem skupiamy się na porach dnia. A ilustracje pokazują dzieciom sytuacje z życia codziennego. Tak jak w poprzedniej znajdziecie tu 11 planszy, z krótkimi opisami po bokach. Idealna dla maluchów i przedszkolaków.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *