Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o emocjach i zębach

Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o emocjach i zębach

styczeń 19, 2021 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Lubię kiedy książki, są fajnie wydane i dodatkowo jeszcze poruszają ważne tematy. I tak też jest w tym przypadku, przejdziemy przez temat emocji, co często sprawia trudność młodszym dzieciom. A także oswoimy temat zębów, i wszystkiego z czym są związane.

 

Emomisie – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

Jest to trzecia książka, z tej serii o których pisałam Wam wcześniej <tutaj>, <tutaj>, ilustracje utrzymane są w podobnym stylu, tylko tym razem głównymi bohaterami są misie, a tematem przewodnim emocje. Tekstu na stronach jest nie wiele, napisany jest on też rymem, ale tak naprawdę nie trzeba umieć czytać, żeby opowiedzieć tę historię.

Dzięki niej mamy możliwość poznania takich emocji jak: radość, smutek, strach, zdziwienie, duma, zazdrość, złość, wstyd i niechęć. Do każdej  z emocji przypisany jest osobny rozdział, który oznaczono w lewym górnym rogu konkretnym kolorem, np. radość oznaczono na różowo, zazdrość na zielono, strach na niebiesko.

Poza tym do każdej emocji przypisana jest część aktywizująca, gdzie czekają na dziecko zadania do rozwiązania.

 

Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

Jest to takie kompedium wiedzy o zębach dla najmłodszych, napisane z humorem. Dzięki czemu czyta się ją bardzo chętnie. Razem z Królikiem Plombkiem i Profesorem Mądralskim dowiemy się po co nam zęby, jak długo rosną, co je brudzi, co lubią i na co chorują. Poruszymy także temat dlaczego zęby rosną krzywo, i co się dzieje podczas wizyty u stomatologa.

Książka wydana jest w dużym formacie, z usztywnionymi stronami dzięki czemu śmiało może trafić już w ręce 3 latka, ale sprawdzi się również z nieco starszym czytelnikiem. W bardzo dokładny sposób wyczerpuje temat zębów, i tego co z nimi się wiąże.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *