Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o emocjach

Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o emocjach

styczeń 6, 2021 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Dziś mam dla Was książki, dla dzieci od trzeciego roku życia, każda wydana w tekturowej oprawie, i każda jest kontynuacją danej serii. Tak naprawdę bardzo fajnych serii, które są naprawdę wartościowe, dla młodszych czytelników.

Feluś i Gucio poznają emocje – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Na początek zacznę od serii O Felusiu i jego misiu Guciu, ukazały się w sumie już trzy książki, z tej serii, a o jednej pisałam Wam już wcześniej <tutaj>. Wtedy poruszaliśmy się wokół tematu przedszkola, i zasad dobrego zachowania, teraz zaś porozmawiamy o różnych emocjach, które towarzyszą dzieciom.

Na początku czeka na nas 5 porad dotyczących emocji u dziecka. To bardzo fajna forma wprowadzenia dla rodziców, bo w końcu my już umiemy nazwać nasze emocje, a dzieci dopiero się tego uczą. I o tym właśnie jest cała książka, o emocjach i uczuciach jakie nam przy nich towarzyszą, o możliwości określenia ich i poradzenia sobie z nimi.

Feluś tłumaczy dzieciom, co się z nim dzieje, gdy odczuwa szczęście, zniecierpliwienie, wstyd czy  też strach. Po przeczytaniu tekstu do każdej z emocji, pojawia się na końcu pytanie, odnośnie danej emocji, np., ‚”Guciu gdzie chowa się strach”, „jaki dźwięk wydaje zniecierpliwienie”, „jak okażesz współczucie „„co robi nuda na kanapie”, „jakiego koloru jest złość”. Dzięki czemu łatwiej jest dziecku poznać dany stan, oswoić go i zaakceptować. Bo pamiętajcie nie ma złych emocji, są tylko te trudne.

Feluś i Gucio po raz kolejny nas nie zawiedli, jest to świetna seria poruszająca ważne dla dzieci tematy.

 

 

 

Jeżyj z parku. Tuli Tuli opowiada kto gdzie mieszka – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To  kolejna książka, która jest kontynuacja niesamowitej serii, w poprzedniej książce poznaliśmy świat oceaniczny, pisałam Wam o niej <tutaj>. Tym razem poznamy wspólnie duszkiem opiekuńczym i jeżykami sekrety lasu. Bo to właśnie na narodziny dwóch jeżyków, natknął się opiekuńczy duszek.

Poznamy więc dokładniej życie jeży, i to z czym się zmagają, bo wbrew pozorom ich życie pełne jest wielu niespodzianek. Ale poza nimi żyje tu tyle zwierząt i ptaków, o których również dowiadujemy się wiele ciekawych rzeczy, na przestrzeni zmieniających się pór roku. To przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *