Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o tym ciele

Książek nigdy za wiele! Pogadajmy o tym ciele

grudzień 19, 2020 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

Jednym z tematów, który zawsze ciekawi dzieci jest ciało, dlatego dziś pokażę Wam książki w tym temacie zarówno dla młodszych czytelników, jak i tych starszych.

Dotąd mogliśmy znaleźć i przeczytać 7 tytułów: ,,Strupek”, ,,Piersi”, ,,Pępek”, ,,Dziurki w nosie”, ,,Zęby” , ,,Stopy”, i ,,Włosy”. Dziś pokażemy Wam w sumie 5 książek, których autorem i ilustratorem serii jest Genichiro Yagyu. Ilustracje w tej serii książek są bardzo charakterystyczne, dominuje w nich kolor pomarańczowy. Jednym się one spodobają, inni stwierdzą, że są okropne, na szczęście my jesteśmy w tej pierwszej grupie.

Strupek – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Sami powiedzcie czy kiedyś nie zastanawialiście się czym jest strupek? Czy wolno go zerwać? A jak to zrobię to co się stanie? Na te i na wiele innych, często dziwnych pytań zadawanych przez dzieci, znajdziecie odpowiedź właśnie tu.

 

 

   Stopy – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Tu autor poruszył temat stóp, dowiemy się po co nam stopy, jak je wykorzystać. Bardzo podoba mi się fragment gdzie na przykładzie stopy goryla i jej podobieństwa do dłoni, dziecko zrozumie podstawy zasady ewolucyjnej i swoją odrębność. Został też omówiony temat linii papilarnych, dzięki któremu dziecko zrozumie o co tu chodzi.

 

Włosy – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Tu skupiamy się na temacie włosów, dlaczego rosną, do czego są nam potrzebne włosy w nosie, jaka rola jest brwi? Poza tym w książce poruszony zostaje także temat dojrzewania i pojawienia się włosów w miejscach intymnych.…

 

Pępek – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Pępek, ważna sprawa, pamiętam nie jedno pytanie o jego historię. I w tym temacie idealnie wpasuje się ta właśnie książka. Po co nam pępek? Dlaczego jest taki, jaki jest? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w środku, ale nie tylko, bo poruszony przy okazji tematu pępka zostaje także temat narodzin każdego człowieka.

 

Zęby – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Zdrowe zęby ważna sprawa, więc warto wiedzieć – Po co myć zęby? Czy dzieci i dorośli mają takie same zęby? Autor znowu w bardzo fajny i szczegółowy sposób wyczerpał ten ciekawy temat.

 

Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców – Wydawnictwo Format <tutaj>

Obiecałam Wam też w tym zestawieniu książkę o ciele dla starszych dzieci. Oto ona idealna dla dzieci od 7 do 15 roku życia, napisał ją duet Jana Paula Schuttena oraz Floor Rieder. Autorzy w ciekawy sposób starają się przybliżyć dzieciom temat ludzkiego ciała, a co najlepsze robią to przytaczając ciekawostki, a także żartując. W poszczególnych rozdziałach poznajemy odpowiedź na pytanie jak to się dzieje, że czujemy, oddychamy, słyszymy czy widzimy świat wokół nas. Ilustracje są bardzo szczegółowe i ciekawe, co tylko sprawia, że książka jest jeszcze ciekawsza.

Zdecydowanie jest książka, która zaciekawić może nastolatków, pomoże im poszerzyć ich wiedzę, i jednocześnie zainteresuje tematem jeszcze bardziej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *