Książek nigdy za wiele! Porozmawiajmy o uczuciach

Książek nigdy za wiele! Porozmawiajmy o uczuciach

marzec 10, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

W naszej domowej biblioteczce znajdziecie różnego typu książki, od zwykłych historii idealnych do poczytania przed snem, po takie które poruszają temat emocji, które często są trudne do zrozumienia dla dzieci.

 

 

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Znajdziemy w tej książce w sumie 7 rozdziałów poświęconym różnym emocjom takim jak; miłości, nienawiści, pogardzie, strachowi, smutkowi, poczuciu winy i szczęściu. Na końcu każdego rozdziału czekają rady dla dzieci, mające na celu oswoić dane uczucie i zachęcić je do rozmowy. Są również rady dla dorosłych, które możemy wykorzystać zarówno w domu, jak i przedszkolu.

Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie w niej propozycje zabaw, prac plastycznych i tematów do rozmowy z dzieckiem. Dzięki czemu mamy możliwość wspólnie rozkładać nasze uczucia na czynniki pierwsze i jak sobie z nimi radzić. A wszystko to w towarzystwie zabawnych i sympatycznych ilustracji.

To idealna książka dla dzieci już od 3 roku życia, choć radą może służyć rodzicom nawet młodszych dzieci.

 

 

Co było potem? – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

 

To, co zaskakuje od pierwszych stron to wycinane strony. Robią niesamowite wrażenie, ale nie są wycinane tylko w celu estetycznym. Głównym bohaterem jest Muminek niosący do domu bańkę mleka, który na swojej drodze spotyka, Mimblę szukającą Małą Mi. Wyruszają więc razem na poszukiwania, Małej Mi i w trakcie wpadają w kłopoty….

Książka jest skierowana do dzieci od 3 roku życia, w moim odczuciu dla 3 latka może być trudna do zrozumienia. Dlatego polecałabym ją dla dzieci nie młodszych niż 5 lat. 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *