Książek nigdy za wiele! Poruszające książki na wakacje

Książek nigdy za wiele! Poruszające książki na wakacje

lipiec 1, 2020 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Ostatnio w nasze ręce wpadło parę naprawdę fajnych książek, dziś pokażemy Wam właśnie dwie takie od Wydawnictwa Kropka. Dotąd nie mieliśmy żadnej książki od nich, i osobiście wiem, że teraz będziemy do nich wiernie wracać! I sprawdzać, jakie nowości wydali. Dodatkowo zdradzę Wam, że na instagramie Wydawnictwa Kropka, trwa konkurs do 8 lipca i możecie zgarnąć wyjątkową nagrodę związaną z książką „Kocyk”.

 

Miasto Potwór <tu klik>

Do Miastoszewa przybywa potwór, jak to potwór w planie miał zjeść miasto, które pięknie wyglądało na pocztówce. Ale ale na żywo nic się nie zgadzało, nie było drzew, za to dużo brzydkich reklam. Postanawia więc pomóc mieszkańcom je zmienić, i uświadamia ich jak ważne są drzewa, porządek, miejsca spotkań i właściwa kolorystyka.

Kiedy miasto staje się jak by chciał, postanawia je zjeść. Ale mieszkańcy mi na to nie pozwalają i przeganiają potwora. Cała książka napisana jest przystępnym językiem, dodatkowo atrakcyjne są ilustracje, których wspólnym mianownikiem jest humor, pokazują dzieciom, że każdy jest odpowiedzialny za swoje miasto i może mieć wpływ na to, czy jest to przestrzeń przyjazna i ładna.

 

Kocyk <tu klik>

Gdy na świcie pojawił się Józek dziadek, który był krawcem podarował mu kocyk, który szył z myślą o nim. Mały Józek rósł, a kocyk ciągle mu towarzyszył, ale jak to bywa z biegiem czasu zaczął się niszczyć. Dlatego dziadek przerobił go najpierw na kurtkę, na kamizelkę, potem na chustkę, a na końcu obszył nim guzik do spodni wnuka.

Ale kiedy guzik sie zgubił, to mimo że było mu przykro wierzył, że dziadek coś wymyśli. I się nie pomylił, bo dziadek podał mu kartkę, ołówek i swój notes, w którym spisywał wszystkie miary, i spisali historię o kocyku.

Jest to naprawdę piękna historia pokazuje jak silne są więzi międzypokoleniowe, a także porusza temat nadawania nowego życia starym rzeczom.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *