Książek nigdy za wiele! Posnujmy trochę opowieści

Książek nigdy za wiele! Posnujmy trochę opowieści

wrzesień 17, 2019 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Przychodzę do Was dziś, z jedną pewnie najbardziej wyczekiwaną premierą książkową dla dzieci. Tak tak, w dzisiejszym wpisie zobaczycie nowe wydanie „Pucio umie opowiadać”. Dla fanów tej serii, to idealna okazja by zobaczyć co kryje jej środek.

Pucio umie opowiadać <tu klik>

Tak jak we wcześniejszych wydaniach forma jest kartonowa, z zaokrąglonymi rogami, co sprawia że jest idealna dla młodszych dzieci. Ale ta część Pucia skierowana jest już do dzieci potrafiących mówić, i ma ich skłonić do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Opowiadanie w niej zawarte wymaga od dziecka rozumienia m.in. związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Jeśli np., czterolatek będzie miał z tym problem, to jest to sygnał dla rodziców.

Sam tekst w książce opowiada o pojawieniu się nowego członka rodziny, i to bardzo fajnie, bo nawet jeśli nasza rodzina się nie powiększa, to temat pojawienia się dzieci, zawsze je interesuje. Na dole stron znajdziemy miejsce, które ma skłonić dziecko do powiadania co się wydarzyło. Jeśli będzie miało problem z opowiadaniem, możemy im pomóc zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem?”

 

 

Figiel i Psikus. Między nami, chochlikami <tu klik>

Ta książka napisana została przez wspaniały duet Wojciecha Widłaka i Elżbiety Wasiuczyńskiej, którzy są twórcami książek o Panu Kuleczce. W tej książce znajdzie w sumie, pięć różnych opowiadań poruszających takie tematy jak; Czy Figiel może być smutny? Czy dawniej było lepiej? Jaki złoczyńca zmniejsza ubrania Psikusa?

Są to bardzo fajne opowiadania mówiące o przyjaźni, a dodatkowo nie są długie przez co idealnie sprawdzą się do czytania przed snem.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *