Książek nigdy za wiele! Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

Książek nigdy za wiele! Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

styczeń 12, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Wybierając książki do biblioteczki dzieci, bardzo lubię wracać do tych, które mają dalsze kontynuacje. I tak też będzie dziś, dwie książki, dwie serie, które z każdym wydaniem podobają nam się coraz bardziej.

Fakty i plotki o kosmicznych piratach – Wydawnictwo Nasza Księgra

W ramach tej serii ukazały się już m.in.; „Fakty i plotki o smokach”<tutaj>, a także ”Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”<tutaj>, dziś możemy Wam pokazać kolejny tytuł poświęcony piratom. Wydana w dużym formacie kartonówka jest idealna dla przedszkolaków.

Szefową piratów jest baronowa von Kloc, pływająca pod banderą Posępnej Fregaty. Fakt czy plotka? Niebieskie jajo kosmowęgorza pod kapeluszem chroni pirata w czasie bitwy. Fakt czy plotka?
Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o kosmicznych piratach, ich zwyczajach i życiu. Ogólnie akcja rozgrywa się pomiędzy piratami a gubernatorem. A z książki dowiecie się, jakich przedmiotów uczą się w pirackiej akademii, gdzie są tajne pirackie bazy, jak kosmiczni rozbójnicy spędzają wolny czas oraz czym się zajmują na emeryturze.

To, co odróżnia tę książkę od poprzednich serii, to wyraźnie poprowadzoną fabułę z kilkoma zwrotami akcji. Na pewno spodoba się dzieciom od 6 roku życia.

 

Jak to działa? Sport – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To już piąta część serii „Jak to działa?”, o ciele człowieka <tutaj>, o zwierzętach <tutaj>, pisaliśmy, Wam wcześniej niestety w nasze ręce nie, wpadły dwa tytuły, o książkach i budowlach. Piąta część poświęcona jest zaś sportowi.

Główną bohaterką jest Klara, która właśnie planuje swoją przyszłość, raz chciałaby być trenerką, a to piłkarką, a za chwilę jeszcze kimś innym związanym z tematem sportu. Dziewczynka na szczęście ma rodzinę związaną z tą tematyką i od dziadka może się wiele dowiedzieć.

Dowiecie się razem z nią co się, dzieje z naszym ciałem, gdy ćwiczymy, jakie zawody są idealne dla miłośników sportów i poznacie wiele dyscyplin sportowych. Poza tym w książce znajdziecie ogromną ilość ciekawostek, a także podział na rodzaje sportów.

Jak zawsze ilustracje utrzymane są w podobnym stylu, co bardzo się nam podoba. Idealna książka dla dzieci już od 5 roku życia.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *