Książek nigdy za wiele! Przybornik małego odkrywcy

Książek nigdy za wiele! Przybornik małego odkrywcy

grudzień 5, 2020 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Wybierając książki dla naszych dzieci, do domowej biblioteczki, zwracam uwagę na to aby w pierwszej kolejności rozwijały ich zainteresowania. Ale tak naprawdę nie tylko takie książki wybieramy, bo mimo chodem staram się dzieciakom zawsze podsunąć coś nowego, czego zwykle by nie wybrali.

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami? – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Ta książka idealnie pokazuje nam ludziom, jak wiele łączy nas z zwierzętami. Bo np., kiedy chcemy coś osiągnąć, współpracujemy z innymi – tak też czynią pszczoły, mrówki czy też migrujące ptaki. Ale to nie wszystko, bo ta ksiązka pokazuje jak zwierzęta okazją sobie uczucia, jak przechodzą żałobę itd., jest w niej wiele przykładów ukazujących jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.

Na końcu książki, jest także słowniczek, który wyjaśnia trudniejsze pojęcia. Poza tym jest też opis zoologów, i przykłady badań, które potwierdzają naszą więź z zwierzętami. Ilustracje zostały bardzo dobrze dobrane do treści, jeśli chodzi o przedział wiekowy to polecam ją dla dzieci od 6 lat.

niczek, idealny do wyjaśnienia trudniejszych słów. Jest także wzmianka o zoologach. Ilustracje są naprawdę

 

Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Starożytność zawsze bardzo mnie ciekawiła, dlatego kiedy zobaczyłam ten tytuł musiałam go sprawdzić. Książek o starożytności jest dużo, ale często ich opisy, nie przyciągają młodych czytelników. Ta książka zachwyca ilustracjami, które stworzyła Małgorzata Herba, a także formą w jaki została opisana, mam tu na myśli metodę hasłową.

Dzięki tej książce cofamy się podróż do 5000 lat wstecz, dowiemy się z niej o ówczesnych filozofach, wielkich władcach, słynnych miastach czy mitycznych postaciach. Zdecydowanie jest to książka dla dzieci od 9 lat.

 

Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Jak już Wam tytuł zdradza mowa tu o wielkim słowniku obrazkowym polsko-angielskim, którego głównymi bohaterami są Muminki. Na pierwszych stronach zapoznajemy się z postaciami w obu językach. Słownik jest naprawdę rozbudowany i porusza wiece tematów np., pory dnia, przedmioty, kolory, kształty, cyfry, części ciała,  a także czynności. Dzieci są dzięki niemu w stanie poznać najbardziej podstawowe pojęcia z języka angielskiego. A to wszystko przedstawione jest z udziałem pięknych ilustracji, i naprawdę kolorowych stron.

 

 

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *