Książek nigdy za wiele! Przyrodnicza przygoda

Książek nigdy za wiele! Przyrodnicza przygoda

listopad 5, 2020 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

O tych książkach powinnam Wam napisać już dawno temu, ale jakoś tak się złożyło, że jak wpadły w ręce mojego dziecka, to codziennie je rozwiązywał, a ja mówiłam sobie, że jutro o nich napiszę. Bo przecież zdjęcia zrobiłam dużo wcześniej, na moje i Wasze szczęście, w końcu przyszedł ten moment.

Odkrywcy Przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

To typowy ze zeszyt z zadaniami, ale taki poświęcony dzikiej przyrodzie. Znajdziecie w nim dużo ciekawych zadań, Dzięki temu zeszytowi dziecko nauczy się rozróżniać żyjące w naszym klimacie ptaki i zwierzęta leśne, ale nauczy się też rysować jeżyka, przejdzie labirynty. Zbiór zadań quizów i kolorowanek z pewnością zastąpi wizytę w lesie, kiedy za oknem wieje i pada.

 

 

Mój pierwszy ogródek. Zeszyt z zadaniami i naklejkami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Tu też czeka na dziecko dużo ciekawych zadań, ale dzięki nim ma możliwość poznania rozmaitych roślin, drzew, pracowitych pszczół. Do tej książki, również są dołączone naklejki tylko więcej.

 

Jak zostać ogrodnikiem. Zeszyt z zadaniami i naklejkami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Dzięki tej książce dziecko nauczy się rozróżniać kwiatki, w własnym ogródku, czy też te które spotyka podczas spaceru. To co nam się bardzo spodobało, to to, że dowiadujemy się z niej jak wyhodować własne ziemniaki w torbie na zakupy.  Ale to nie wszystko, bo nauczymy się rozpoznawać drzewa, robić sadzonki, ba znajdziemy nawet w środku przepis na szarlotkę.

 

Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Na sam koniec zostawiłam, najgrubszą ze wszystkich książek. To książka z różnego rodzaju zadaniami dla dzieci, kręcąca się wokół tematu przyrody. Zdania są skierowane raczej do dzieci od 6 lat, w górę, ale fajne jest w niej to, że te zadania to nie tylko połącz/uzupełnij, to także wycinanie, kolorowanie itd.

To idealna książka na każdą porę roku, która zapewni zajęcie Waszym dzieciom, kiedy tylko usłyszycie te magiczne „nudzę się”.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *