Książek nigdy za wiele! Pucio mówi

Książek nigdy za wiele! Pucio mówi

lipiec 29, 2020 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Pucio ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, my zdecydowanie należymy do tej pierwszej grupy. Dlatego nie mogło u nas zabraknąć nowości z Puciem w roli głównej. Niedawno ukazały się dwie nowe małe książeczki z Puciem przypisane do pory dnia, a to co je najbardziej odróżnia od poprzednich to to, że są one interaktywne i zachęcają dzieci do reakcji – tu coś wcisnij, tu zapnij, tu podkręć.

 

Pucio mówi Dzień dobry <tu klik>

Historia zaczyna się od tego, że słoneczko budzi Pucia i Misia, i następnie przechodzimy z nimi przez kolejne etapy poranka. Czyli mycie zębów, ubieranie się, jedzenie, aż po wyjście do przedszkola. To właśnie w tej książce jest bardzo dużo zadań dla dziecka, co bardzo fajnie angażuje zwłaszcza maluchy.

 

Pucio mówi dobranoc <tu klik>

Tu w przeciwieństwie, do wcześniejszej książeczki nie przechodzimy przez etapy przygotowujące do pójścia spać. Tu Pucio nie może zasnąć, i rozmawia z Tatą, który opowiada mu o dźwigu, Panu który sprzedawał lody, o samolocie Pucia, o tym jaki mieli dzień, i że każdy potrzebuje odpocząć .

Bardzo fajnie czyta się tą książeczkę, jest w niej tylko jeden moment, kiedy  próbuje się zaangażować dziecko, ale jest to idealna książeczka do przeczytania dziecku na dobranoc.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *