Książek nigdy za wiele! Pucio w mieście

Książek nigdy za wiele! Pucio w mieście

kwiecień 19, 2021 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Pucio staje się coraz starszy i właśnie przyszedł czas, aby pokazać Wam jego najnowsze wydanie. Dotąd wydane zostały takie tytuły:

Poza książkami, z Puciem Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydała również dużo ciekawych gier i mniejszych książeczek z myślą o najmłodszych, które już wcześniej pokazywałam Wam na blogu tutaj:

 

Pucio w mieście – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Cała historia rozpoczyna się listem, który otrzymują dziadkowie, od swoich wnuków (Pucia i Misi), którzy zapraszają ich do siebie w odwiedziny. Następnie widzimy miasto oczami najmłodszego brata Pucia, który zachwycony jest placem budowy. Później zaczynają się wielkie przygotowania do przyjazdu dziadków,  Misia i Pucio wspólnie z tatą robią zakupy w supermarkecie i jadą odebrać gości na dworzec. Zwróćcie uwagę, że zakupy robi tata, aby wyręczyć mamę. To bardzo fajnie pokazuje, że współpraca i porozumiewanie się jest kluczem do sukcesu.

Następnie Tata z Puciem jedzie po dziadków na dworzec, więc po drodze pojawia się wątek komunikacji miejskiej, targu, galerii sztuki oraz parku. Ta część nie tylko uzupełnia słownictwo najmłodszych, pozwala ćwiczyć ich spostrzegawczość, bo na ilustracjach naprawdę dużo się dzieje. A poza tym na dole, zawsze pojawia się pytanie – Co się wydarzyło? Pozwala to nam ćwiczyć z dziećmi umiejętność opowiadania. W

W tej części Pucia niewątpliwie czeka na Was najwięcej tekstu do czytania, ale mimo wszystko pomyślany, jest on tak, że czytać go możemy zarówno z roczniakiem, jak i przedszkolakiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *