Książek nigdy za wiele! Rośliny oczyszczające powietrze

Książek nigdy za wiele! Rośliny oczyszczające powietrze

październik 25, 2018 | Opublikowano przez 15 komentarzy

 

Etery, glikolu, ftalany, styren, benzen, formaldehyd to niewidzialni ale bardzo niebezpieczni lokatorzy naszych mieszkań czy też biur. Spędzamy z nimi nawet 80% naszego czasu, bo tyle według badań przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych. Wpadający przez okna smog, farby do ścian, kleje do tapet, materiały w wykładzinach to często winowajcy naszej słabej kondycji fizycznej. Jak możemy się bronić przed tymi niebezpiecznymi lokatorami? Autorki książki „Roślin oczyszczających powietrze”, udzielają wyczerpujących odpowiedzi. Swoją książką rewolucjonizują myślenie na temat roślin doniczkowych i walki z silnymi zanieczyszczeniami.

Poradnik „Rośliny oczyszczają powietrze” prezentuje rośliny pokojowe najskuteczniej ograniczające zanieczyszczenia powietrza w domu czy też biurze. Znajdziemy w niej m.in, : skuteczne sposoby walki ze smogiem, informacje jak rozpoznawać toksyny i jak je zwalczać samemu czy też przy wykorzystaniu roślin, zasady oczyszczania eko, przegląd zanieczyszczeń w pomieszczeniach, porady pozwalające dokonywać autodiagnostyki, czyli identyfikacja źródła źródła zanieczyszczeń w domu by móc wybrać odpowiednie rośliny, wskazówki jak zaaranżować przestrzeń w której chcemy zrobić miejsce na rośliny, czytelny wskaźnik zdolności poszczególnych roślin.

Autorki tej książki wskazują, na badania naukowe dotyczące oczyszczania powietrza przez rośliny. Badania nie pozostawiają wątpliwości, że rośliny są bardzo skutecznymi filtrami powietrza i poprawiają jego jakość. Cała książką jest bardzo fajnie napisana, a opisy i rady z tym jak daną roślinę pielęgnować jest mega pomocne.

W naszym domu niema zbyt wielu roślin, ale m.in. przez tą książkę to się zmieni. A ja mam dla Was dodatkowo niespodziankę. Bardzo chętnie podarujemy jednemu z naszych czytelników tak ową książkę. Wystarczy, że w komentarzu napiszecie „Dlaczego byście chcieli ją mieć ?” bawimy się od 25.10 do 28.10.2018r. wyniki ogłoszę w tym wpisie 29.10.2018r. Powodzenia 🙂

 

Gratulujemy prosimy o przesłanie adresu na mail (czekam 7 dni)

JEEP :

Za kilka miesięcy zmieniamy całą rodziną lokum i oczywiście mam ambicje zostać perfekcyjną panią domu ? W moją osobistą definicję PPD wpisują się m.in. rośliny doniczkowe w każdym pomieszczeniu, nie tylko ze względów wizualnych, ale i zdrowotnych. Po sąsiedzku szykuje nam się zakład mechaniczny dla tirów ?, dlatego będę zmuszona stworzyć w domu dżunglę, więc każda pomoc jest na wagę złota. Jak trudne zadanie mnie czeka niech świadczy aktualna liczba kwiatów w moim mieszkaniu: 0 (słownie: zero) ?☹

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *