Książek nigdy za wiele! Samodzielny maluch

Książek nigdy za wiele! Samodzielny maluch

listopad 12, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Lubię kiedy w naszej dziecięcej biblioteczce, pojawiają się książki, która pomagają nam poruszać ważne tematy, a także są pomocne w przejściu przez dany etap. O takich dwóch książkach od Wydawnictwa Debit, będzie właśnie dziś.

 

Moje zęby – Wydawnictwo Debit <tutaj>

Moje zęby to książka, która porusza temat zębów, a dokładniej wszystkiego co z nimi związane. Do książki dołączone jest małe metalowe pudełko, w którym możemy przechowywać mleczne ząbki, lub to z niego może odbierać je wróżka zębuszka, jak to stwierdził nasz syn.

Ta książka pomoże odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie dziecko Wam zada, odnośnie zębów. Przejdziecie przez każdy etap, ich wyrastania, budowy, wypadania i psucia się, a także pokaże jak właściwie o nie dbać. Wszystko jest bardzo fajnie opisane, na grubszych stronach, ale także są elementy ruchome, co zawsze fajnie angażuje dzieci. Pomoże ona także przygotować dziecko na pierwszą wizytę u stomatologa, jak i oswoić ze strachem, który często towarzyszy przy tym dziecku.

 

 

Zasypiamy bez mamy – Wydawnictwo Debit <tutaj>

Jeszcze parę lat temu, kiedy to Karina była mała powiedziałabym, że książka, która pomoże zarówno dziecku, jak i rodzicom przejść do etapu samodzielnego zasypiania powiedziałabym, że jest mi totalnie zbędna. Ale nasza historia udowadnia tylko, jak różne są dzieci…

Książka ta opowiada o tym, jak ważnym i zarazem wielkim przeżyciem dla dziecka, jest samodzielne zasypanie bez rodziców. Cała historia opowiada o małej Matyldzie, która przygotowuje się na pierwszą noc we własnym łóżku. W końcu zaśnie w nim sama, bez rodziców. Później czytamy o całym rytuale, który poprzedza te ważne wydarzenie dla dziecka, i to mi się w tej historii bardzo podoba, że zwracamy uwagę na potrzeby dziecka, bo w końcu to ono ma się czuć dobrze w swojej sypialni. Mama zdradza nawet, Matyldzie sposób, na dobre sny, a jeśli jednak pojawi się zły sen, to utwierdza ją w tym, że ona i Tata, będą w pobliżu.

Na ostatnich dwóch stronach, znajdziecie również „Kącik rodzica”, który jest zbiorem rad, jak przejść przez etap samodzielnego zasypiania dziecka, w jego łóżku. Na prawdę jest to, bardzo fajna i wartościowa książka, która będzie dużym wsparciem dla rodzica i dziecka, w tym czasie.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *