Książek nigdy za wiele! Seria „Co się stało?”

Książek nigdy za wiele! Seria „Co się stało?”

lipiec 4, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Wspólne czytanie  z dzieckiem to zawsze świetna okazja do poruszenia trudnych tematów. Taką okazję właśnie daje nam seria książek pt. „Co się stało?” To prosta forma opowieści, ale także dowcipna i przewrotna, które pokazują skutki różnych aktywności.

Co się stało? Straszny bałagan <tu klik>

Skąd się bierze bałagan? Dla nas dorosłych to raczej mało istotne, z reguły jak go widzimy, albo sami sprzątamy, albo prosimy by dzieci po sobie posprzątały.

Książka ta pokazuje nie wielkie domowe katastrofy i ich przyczyny. Na jednej stronie mamy trochę tekstu, nakreślającego nam sytuacje, a na drugiej stronie już ilustrację, dzięki której możemy z dzieckiem stworzyć odrębną historię.

 

 

Co się stało? Małe wypadki <tu klik>

 

Jak to z dziećmi bywa, ciągle się coś dzieje, a to skaczą, wspinają się, biegają, odkrywają świat całym sobą. Czasami jednak zdarzają się im także małe wypadki.

Książka z humorem opowiada o dziecięcych pomysłach i ich niefortunnych skutkach. Dzięki niej można poruszyć temat konsekwencji pewnych działań, ale jednocześnie przypomina nam rodzicom, że dzieci są spontaniczne w swoim zachowaniu i decyzjach.

 

Co się stało? Wielkie plamy <tu klik>

Plamy są częścią dzieciństwa, nie bez powodu mówi się, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Ta książka, daje nam okazję do poruszenia tematu plam, i tego czy da się ich czasami uniknąć. Myślicie, że to możliwe?

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *