Książek nigdy za wiele! Seria Książkożercy

Książek nigdy za wiele! Seria Książkożercy

marzec 2, 2019 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Bardzo często pytacie nas jak to zrobiliśmy, że nasze dzieci lubią książki. Zawsze odpowiadam w ten sam sposób, na początku czytaliśmy im mimo wszystko. A później słuchaliśmy też ich w kwestii tego co chciały by przeczytać. Często też pytacie jak udało nam się nauczyć czytać Karinę (bo Noam jeszcze nie umie), otóż udało nam się to dzięki bardzo podobnym książkom jak te które pokażemy Wam w dzisiejszym wpisie.

Wydawnictwo Wilga przygotowało trzy poziomową serię książeczek, która przeznaczona jest dla dzieci uczących się czytać, i jednocześnie będą one wsparciem w twórczej nauce czytania. „Książkożercy” pomogą uczniom wejść w świat liter, słów i zdań zgodnie z poziomem zaawansowania dziecka.

Poziom A (dla książkogryzaków) skierowany jest dla dzieci, które dopiero uczą się czytać.Historyjki są idealne do podjęcia pierwszych prób samodzielnego czytania, bo składają się z prostych słów z jak najmniejszą liczbą dwuznaków. Zdania są  zaś proste i niedługie.

Poziom B (dla książkołasuchów)  tu wprowadzane są poszczególne wieloznaki oraz litery ze znakami diakrytycznymi. Historie opowiadane są przy użyciu zdań pojedynczych oraz złożonych. Dodatkowo w porównaniu do wcześniejszego poziomu, wzrasta ilość zdań znajdujących się na stronach.

 

Poziom C jest dla najbardziej zaawansowanej grupy czyli Książkożerców. Tu już znajdujemy długie zdania, a także trudniejsze słowa ze względu na ortografię. Poza tym w przypadku Poziomu B jak i C na końcu znajdziemy słowniczek trudniejszych wyrazów.

To co jeszcze znajdziecie w każdej z tych książek, to to że na końcu zawsze są naklejki (my rodzice wiemy jaką one mają moc), a także nazwę to zakładką „czytam i rozumiem” gdzie do każdej historii zadane są odpowiednie pytania. Bardzo fajnie daje to obraz tego czy dziecko, wie o czym czytało?! Teraz opowiemy i pokażemy Wam środek każdej z książek w danym poziomie.

Super Marian nad jeziorem –poziom A – opowiada o małym Jacku, który dostał na urodziny konsolę. Konsola tak bardzo mu się spodobała, że zabierał ją ze sobą wszędzie, nawet nad jezioro. To jak się domyślacie nie mogło się skończyć dobrze, ale jak się skończyło dowiecie się sięgając po tą książkę z dziećmi.  

 

Akcja Jogi – poziom B-  Kuba i Ida kochają rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Dlatego kiedy znajdą na tarasie rudego kotka  próbują rozwikłać tajemnicę kto jest jego właścicielem?

 

Bohaterami Bomberki –poziom C–  Zuza i Filip to zgodne rodzeństwo, które świetnie się dogaduje, ale jest jedna rzecz, której dziewczynka bardzo zazdrości swojemu bratu. Jest to kurtka bomberka, która należy do Filipa, a on nikomu jej nie pożycza. Czy Zuzie uda się przynajmniej raz ją założyć?

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *