Książek nigdy za wiele! Seria Zgadnij kto to?

Książek nigdy za wiele! Seria Zgadnij kto to?

sierpień 9, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Kiedy słyszę słowa ‚Zgadnij kto to?”, od razu do głowy przychodzi mi gra z okienkami, gdzie zadawało się sobie nawzajem pytania odnośnie do wyglądu, i zamykało kolejne okienka, aż został ten jeden, którego szukaliśmy. Właśnie z takim zamysłem powstała seria książeczko-gier powstała na wzór tej właśnie gry. Na początku myślałam, że to ciut dziwny pomysł, ale zmieniam zdanie i chylę czoła, bo wciąga dzieci tak, że przepadają z książką.

W tej serii czekają na nas w sumie cztery, różne tytuły. Wydana została w nie dużym formacie, co sprawia, że jest poręczna, każda z historii liczy 64 strony. To idealna seria dla dzieci od 8 do 12 roku życia.

 

Śledztwo w Nowym Jorku – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Tomek przyjeżdża do Nowego Jorku ze swoją klasą. Na miejscu dochodzi, do serii włamań, patrząc, na to, jak dorośli sobie nie radzą, z całą sytuacją, postanawia ze swoją amerykańską przyjaciółką Anią rozwiązać tę zagadkę.

 

 

Panika w wesołym miasteczku – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Niespodziewanej awarii ulega największa atrakcja Cosmo Park. Na szczęście Asia i Aleks są gotowi rozwiązać zagadkę, kto jest odpowiedzialny za awarię zasilania. Na szczęście co chwila pojawiają się kolejne wskazówki, które pomogą rozwiązać zagadkę.

 

 

Tajemnicze zniknięcie – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Rodzeństwo Julka i Olek odwiedzają muzeum, z którego znika jedyny dowód potwierdzający istnienie potwora z Loch Ness. Dlatego też Julka i Olek, postanawiają rozwiązać zagadkę, kto wykorzystał nieuwagę strażnika i wykradł eksponat.

 

 

Dziecko słońca -Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Tym razem głównymi bohaterami są Lena i jej brat Kacper, którzy przyjechali w odwiedziny do taty prowadzącego wykopaliska w Meksyku. Podczas tych prac zostaje odkryta tajemnicza tabliczka, przepowiadająca powrót mitycznego Dziecka Słońca. Domyślacie się pewnie już, że dzieci postanawiają rozwiązać zagadkę i odnaleźć ukryty skarb Majów?

 

Dziękuję Wydawnictwu Harper Collins za możliwość zrecenzowania książki.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *