Książek nigdy za wiele! Szczęście opowiastki dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Szczęście opowiastki dla dzieci

lipiec 11, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Ta książka trafiła w nasze ręce z totalnego przypadku, i na początku myślałam, że to takie zwykłe historie idealne do poczytania przed snem. Ale książka ta powstała na podstawie najważniejszych przesłanek psychologii pozytywnej oraz międzynarodowego bestsellera „The World Book of Happiness”. Jej autor podróżuje po świecie, pełniąc rolę ambasadora szczęścia, i dzieli się misją poprawy jakości życia.

Głównymi bohaterami opowiadań w tej książce są ptaki, którym nadano ludzie cechy. Żyją one w świecie, który charakteryzuje się różnorodnością, wzajemnym szacunkiem i innymi uniwersalnymi wartościami. Czytając te historie warto, obejrzeć dokładnie ilustracje, ale jednocześnie nie traktujmy pytań zamieszczonych pod tekstem jako tekstu. Ich zadanie jest głębsze, bo mają one służyć jako pomoc w serdecznej rozmowie. Pięć pytań dotyczy treści opowiadania, a kolejne pięć jej głównego tematu związanego ze szczęściem. To te pytania dają nam możliwość do wysłuchania dzieci, ale także opowiedzenia im więcej o sobie.

Bo wiecie szczęście nie spada z nieba, to my kształtujemy je właściwą podstawą, bo warunki w jakich żyjemy w niewielkim stopniu decydują o naszym szczęściu.

Szczęście. Opowiastki dla dzieci <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *