Książek nigdy za wiele! Tajemnicze zmysły i inne zagadki

Książek nigdy za wiele! Tajemnicze zmysły i inne zagadki

styczeń 21, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Ostatnio czekam już tylko na jeden moment, a mianowicie na ten kiedy rozpakujemy kartony z książkami, i te najfajniejsze położymy na półkach na wyciągnięcie ręki. Niestety w dalszym ciągu nie jest to możliwe, bo zabudowy w Noama pokoju ciągle brak… Nie zliczę ile raz już miało być skończone, a nie jest!

Na tą półkę na którą tak bardzo już czekamy trafią na pewno te dwie książki, które dziś Wam pokażemy.

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To swego rodzaju kreatywny przewodnik po narządach zmysłów, z genialnymi ilustracjami. Są one nie zwykle kolorowe, łączą różne faktury i  style. Tam po prostu dzieje się bardzo dużo, nam osobiście bardzo to odpowiada, ale innych może męczyć po dłuższej chwili. Ale to nic, bo tę książkę można czytać na wyrywki.

Cała książka skupia się wokół narządów zmysłów, których mamy co najmniej dziesięć. Opisano w niej działanie zmysłów nie tylko u człowieka, ale też u zwierząt. Poza tym, że w bardzo ciekawy sposób przekazuje nam ona wiedzę to jeszcze duży plus należy się za doświadczenia, które znajdują się na końcu każdego tematu.

 

Datektyw Pierre w Labiryncie. Dziwny przypadek zamku na niebie – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

 

Z tej serii ukazały się już w sumie trzy części, my jak dotąd pisaliśmy Wam tylko o jednej z nich <tutaj>. Zrobiła ona na nas tak dobre wrażenie, że jak tylko pokazała się kolejna odsłona, to musiała trafić w nasze ręce. Podobnie jak poprzednia ta książka to zbiór labiryntów i zadań układający się w kryminalną zagadkę.

Tym razem Pierre i jego przyjaciółka Carmen, próbują udaremnić kradzież niezwykle cennego Jaja Zamętu. Szybko jednak, odkrywają intrygę tajnej organizacji i jej zamiary względem Jaja Zamętu. A przechodząc przez każdy kolejny labirynt pomagamy Pierrowi rozwiązać tą zagatkę. Cała historia opisana jest ciekawie, a na ilustracjach naprawdę dużo się dzieje, dlatego zdecydowanie polecam ją dla dzieci od 8 roku życia.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *