Książek nigdy za wiele! Te wakacje nie muszą być nudne! Zwiedzanie i czytanie

Książek nigdy za wiele! Te wakacje nie muszą być nudne! Zwiedzanie i czytanie

lipiec 23, 2020 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Remont już prawie na finiszu, a ja czuję się tak jak byśmy biegli w jakimś kołowrotku i nie wyrabiali się z niczym z czym planowaliśmy. Na szczęście znajdujemy czas na książki, Karina czyta je sama, a Noam lubi jak mu się czyta. Dlatego zawsze wieczorem, a czasem i w ciągu dnia czytamy.

Dziś pokażemy Wam cztery książki od wydawnictwa Dwukropek, każda na inny temat, ale każda świetna!

 

Zamieniłem brata przez internet <tu klik>

Jako dziecko sama narzekałam na brata, dlatego teraz nie dziwię się jak moje dzieci mówią sobie nawzajem „wolała bym mieć siostrę”- „wolał bym mieć brata”. Takie narzekanie na rodzeństwo to normalna kolej rzeczy, dlatego też kiedy zobaczyłam ten tytuł, czułam, że będzie ciekawie!

Johny ma starszego brata, który mu dokucza. Dlatego kiedy pewnego dnia trafia w internecie na stronę, która oferuje usługę wymiany brata na innego, nie waha się ani chwili i postanawia skorzystać z tej oferty. Na stronie była również ankieta do wypełnienia, a to po to by nowy model spełniał oczekiwania zamawiającego.

Jak już zamówienie zostało złożone, z domu znika stary barat, a w jego miejsce pojawia się ten nowy. Ale jak to z zamówieniami przez internet bywa… nie wszystko da się dopasować, sprawdzić i przewidzieć.

Na początku nowy brat wydaje się być idealnym, ale szybko okazuje się, że coś jest nie tak. Dlatego Johny wymienia tego brata, na kolejny model. Tu też coś nie gra (celowo nie zdradzam Wam co, bo to trzeba samemu przeczytać), więc znowu dochodzi do zmiany. I jak się domyślacie, znowu coś nie gra.

Ale na szczęście Johny w końcu rozumie, że żaden nowy brat nie będzie taki jak ten jego, i jednak chciałby aby On wrócił. Ale jak to zrobić? I tu już kolejna przygoda się pojawia. Ta książka przygoda za przygodą, a także świetny morał, że często nie doceniamy tego co mamy, a nowe nie zawsze oznacza lepsze. Świetnie się ją czyta, wciąga tak bardzo, że aż trudno się oderwać.

 

Pozytywka. Tajemnice domu handlowego Sinclairs <tu klik>

Jest to seria detektywistyczna, która ma cztery części, my zaczynamy od pierwszej z nadzieją, że tego typu książki zainteresują Karinę. Bo niewątpliwie, jest ona skierowana do starszych dzieci, minimum 9 lat. Sophie zostaje niespodziewanie osierocona przez ojca, musi opuścić rodzinny dom, i zacząć sobie sama radzić.

Na szczęście w Londynie otwiera się dom handlowy Sinclairs, w którym dostaje posadę sprzedawczyni kapeluszy. Kiedy wydawało by się, że wszystko pomału zacznie się układać, Sophie znalazła pracę, to jednak tak różowo nie jest. Bo dzień przed otwarciem domu handlowego Sinclairs, dochodzi w nim do kradzieży bezcennej pozytywki w kształcie ptaka. W wyniku pobieżnego śledztwa oskarżona zostaje Sophie, przez co otrzymuje wypowiedzenie w trybie natychmiastowym.  Wie że jest niewinna, wiec postanawia rozwikłać zagadkę i udowodnić swoją niewinność.

Próżno w niej szukać, wielu kolorowych ilustracji, ale Karina jakoś specjalnie nie narzekała na ich brak, kiedy już wciągnęła ją historia Sophie.

 

Opowieści z krainy potworów <tu klik>

Na skraju Mrocznego Lasu, mieszka pięciu sympatycznych potworów. Bohaterowie przeżywają różne perypetie z Małym Czarodziejem i zębatą kaczką, która wierzy, że jest prawdziwą śpiewaczką operową, nosi sztuczną szczękę i spódniczkę baletnicy. W każdym z czterech rozdziałów, muszą sobie poradzić z jakimś problemem.

Potworów jest pięciu, ale piątego poznajemy dopiero w ostatnim rozdziale książki. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, i szybko, jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Polska naj… Księga miejsc wyjątkowych <tu klik>

Ten rok, jest nie wątpliwie tym, w którym zdecydowana większość odwołała swoje wakacje za granicą i postanowiła go spędzić w domu. Jaki klimat mamy, wiadomo gwarancji na pogodę nikt nam nie da, ale za to Polska ma niewątpliwie wiele miejsc, do których warto się wybrać. Ma ona, aż piętnaście rozdziałów, gdzie znajdziecie wyczerpujące opisy, zdjęcia, a także miejsca do rozwiązywania zagadek dla dzieci.

Naprawdę fajna książka, która pozwoli Wam zwiedzić niesamowite miejsca, dowiedzieć się czegoś ciekawego o nich, a także naprawdę dobrze zaplanować wyjazd i wycisnąć z danego rejonu jak najwięcej atrakcji.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

  • Księga miejsc wyjątkowych to propozycja dla mnie, uwielbiam takie miejsca i chętnie o nich czytam, a nie przepraszam to książka dla dzieci 😉

  • TosiMama :

    „Tajemnice Domu Handlowego Sinclairs” to jedna z najciekawszych serii literackich, jakie w życiu czytałam. Uwielbiam ją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *