Książek nigdy za wiele! Trochę wiedzy i savoir Vivre dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Trochę wiedzy i savoir Vivre dla dzieci

październik 8, 2019 | Opublikowano przez 12 komentarzy

 

Książki, książki ich nigdy za wiele! Dlatego dziś kolejny wpis książkowy, a w nim nasze cztery najświeższe nowości. Myślę, że każdy znajdzie tu idealną książkę dla siebie, a jedna z nich jest moim nie wątpliwym numerem 1 wśród tychże książek.

Rodzina Wafelków – Dobre Maniery <tu klik>

To kolejna książka z serii „Rodzina Wafelków” o poprzedniej książce post mogliście zobaczyć <tu klik>. Tym razem nie mowa w niej o sposobach na dziecięce problemy, a o dobrych manierach.

Książka jest skierowana do dzieci od 6 do 9 lat, bo do cienkich nie należy, ale temat dobrych manier warto poruszać wcześniej dlatego ja, na spokojnie z umiarem dostosowanym do wieku przemycała bym jej treści nawet młodszym dzieciom. W tej części rodzina Wafelków opowiada co robić w sytuacjach bardziej i mniej codziennych.

Nie wliczając opisu rodziny Wafelków znajdziecie w niej aż 21 opowiadań, w których znajdziecie odpowiedzi na pytania o to: kto powinien pierwszy podać rękę na przywitanie, dlaczego w kinie nie wolno rozmawiać, czy też jak długo można rozmawiać przez telefon?

 

 

Zwierzakopedia – obrazki z niezwykłego życia zwierząt <tu klik>

Na pierwszy rzut oka to książka, o zwierzętach ale jednak pokazana w zupełnie inne sposób niż większość, które dotąd wpadły w nasze ręce. Bardzo fajnie sprawdzi się już u młodszych dzieci, tak od 3 lat, bo porusza tematy, które najbardziej interesują dzieci.

Na pierwszych stronach znajdziecie tablicę ze zwierzętami, co fajnie się sprawdzi jeśli wasze dziecko ma jakieś ulubione zwierzę. Przeglądając spis treści możecie też sprawnie przejść do działów, które poruszają temat Was interesujący np., dzieci – z jaja lub brzuszka, czy też opiekunowie – pod opieką mamy, pod opieką stada i wiele innych.

Tą książkę możecie czytać, zapamiętywać, oglądać, porównywać, opowiadać, a to wszyto przy udziale rymów.

Angielski. Słówko po słówku. Obrazkowy słownik angielsko-polski <tu klik>

To bardzo fajny słownik do nauki języka obcego, ale zalecany on jest na początkowym etapie nauki lub nawet przed jej rozpoczęciem. Dzięki swojemu wykonaniu (tekturowe strony), jest on idealny dla młodszych dzieci, bo nie musimy się obawiać, że zostanie szybko zniszczony.

Z nim zapamiętywanie słówek będzie łatwe, bo każdemu pojęciu towarzyszy obrazek. Dodatkowo jest on podpisany po angielsku, z podaną wymową oraz polskim tłumaczeniem. Znajdziecie w nim ponad 250 angielskich słów, uporządkowanych tematycznie, m.in., części ciała, zabawki, liczby, kształty.

Poza tym nauka z tą książką to także zabawa, bo przy każdym temacie znajdziecie proste zadania, zarówno po polsku jak i angielsku, prowadzeniem palcem po śladzie, wyszukiwanie szczegółów. Te zadania dodatkowo pomogą nam ćwiczyć z dziećmi ich koncentrację i małą motorykę.

 

Śmieciogród <tu klik>

Przyszedł czas pokazać Wam, niewątpliwą perełkę tego zestawienia, a jest nią zdecydowanie „Śmiecigród”, to książka która pokazuje jak pomagać naszej planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci.

Autorka tejże książki napisała wcześniej książkę „Zwierzokracja <tu klik>„, tym razem skupia się na innych ważnych dla świata tematach: śmieci, niemarnowania, zero waste, ekologii i dbania o Ziemię.

Znajdziecie w niej krótkie i przystępne teksty, które zawierają wiele informacji i ciekawostek. Opowiada ona np., o historii opakowań od tych naturalnych po syntetyczne i mówi o tym co teraz możemy zrobić by uchronić ziemię przed staniem się wielkim śmieciogrodem. Składa się w sumie z 38 rozkładówek z niesamowitymi i zabawnymi ilustracjami.

Ta książka w świetny sposób uświadamia dzieci, co mogą robić by pomóc naszej planecie, ale także robi to idealnie z nami dorosłymi, którzy chcieli by coś zmienić. Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo działalność dwóch organizacji, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *