Książek nigdy za wiele! Trzy lektury szkolne w nowej oprawie

Książek nigdy za wiele! Trzy lektury szkolne w nowej oprawie

grudzień 25, 2018 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Jak już wiecie mamy w domu dziecko, które zaczęło swoją przygodę z szkołą podstawową. Był już nawet tu na blogu post z tym jakie lektury będziemy czytać w pierwszej klasie <tu klik>.

Dlatego też dziś chcieliśmy Wam pokazać trzy nowe wydania lektur szkolnych, które w nadchodzących latach na pewno przed nami.

Zaczniemy od ” Przygody Alicji w Krainie Czarów”<tu klik>, pewnego dnia Alicja wpada do króliczej nory i tym samym trafia do świata przypominającego sen. Dziewczynka raz rośnie, raz maleje po wypiciu tajemniczego płynu. Na swojej drodze spotyka mnóstwo dziwnych postaci np. Pana Gąsienice palącego fajkę wodną, postrzelonego królika, czy też gniewną królową Kier. Jak wróciła do domu i jakie jeszcze spotkały ją przygody, pozwolę sobie nie zdradzać. Bo jeśli jest ktoś kto nie czytał tej książki, to powinien to zdecydowanie nadrobić! A wy pamiętacie jak czytaliście przygody Alicji?

 

Druga książka to „Piotruś Pan i Wandy <tu klik>, Piotruś Pan nie zamierza dorosnąć chce dorosnąć – chce pozostać małym chłopcem i bawić się – zwierza się małej dziewczynce Wendy. Kiedy wraz z wróżką Cynowym Dzwoneczkiem, lądują w dziecięcym pokoju u Państwa Darling. Piotruś zaprasza Wendy i jej dwóch braci do Nibyliandii gdzie mieszka z innymi zapodzianymi chłopcami. Obiecuje dzieciom że pokaże im gdzie żyją syreny, nauczy jak latać i zapewni sporo wrażeń. Bo na wyspie mieszkają także piraci od wodzą Kapitana Haka.

 

Trzecia i ostatnia książka to książką pt „Mała księżniczka” <tu klik>, mała Sara to dziewczynka, która wychowała się w Indiach, pod czułą opieką ojca. Skromna, pilna i ułożona dziewczynka stała się ulubienicą w swojej szkole w Londynie. Bo tam też została wysłana na dalsze kształcenie. Jednak wiadomość o nagłej śmierci jej Taty i jego bankructwie zmienia jej sytuację życiową. Na szczęście dziewczynka miała też przyjaciółki, które ją wsparły. A trudy codzienności pozwoliła jej przetrwać bogata wyobraźnia.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *