Książek nigdy za wiele! Trzy wyjątkowe książki dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Trzy wyjątkowe książki dla dzieci

listopad 27, 2018 | Opublikowano przez 22 komentarze

 

Dziś pokażemy Wam, aż trzy książki o zupełnie innej tematyce, ale jest coś co je łączy. A łączy je mianowicie forma wydania. Wszystkie trzy są formatu A4, z zaokrąglonymi rogami i tekturowymi stronami. Dzięki czemu fajnie sprawdzą się w rękach młodszych dzieci.

 

 

 

Zacznijmy więc od książki pt., ” Krasnoludki – fakty, mity i głupoty” <tu klik>. Ta książka to zbiór informacji o krasnoludkach, które każde szanujące się dziecko powinno znać. Dowiemy się z niej skąd się biorą krasnoludki. co jest sprawką krasnoludków porannych – gdybyście jeszcze nie wiedzieli to potargane włosy to ich zasługa! Poza zbiorem mnóstwa ciekawostek o krasnoludkach, to ta książka naszym zdaniem ma genialne ilustracje, które bardzo podobają się dzieciom.

 

Druga książka nosi tytuł „Rafa koralowa” <tu klik> jest to książka nie tylko do czytania, lecz także do oglądania, zgadywania i opowiadania. Dzięki tej książce dziecko może ćwiczyć swoją spostrzegawczość, uczy się kreatywności, a także rozwija swoją wiedzę na temat przyrody. Książka ta pobudza zainteresowanie światem u dzieci, bardzo fajne jest w niej to, że na początku jak i na końcu znajdziemy propozycje do wykonania prac plastycznych z dziećmi. Oczywiście mają one związek z podwodnym światem.

 

Ostatnią książką jest „Rok na targu” <tu klik> jest to kolejna część znanej myślę każdemu serii książek <tu klik inna odsłona>. Jak to bywa w przypadku tej serii książek na początku znajdujemy opis poszczególnych bohaterów tej książki. Pomaga nam to ich lepiej poznać i tworzyć później z ich udziałem własne historie. Rok na targu to 12 rozkładówek, każda na 1 miesiąc, bo w końcu rok ma 12 miesięcy. Dzięki czemu miesiąc po miesiącu poznajemy lepiej życie sprzedawców z targowiska i ich klientów. Dzieci między innymi w ten sposób mogą zobaczyć jakie produkty są dostępne o danej porze roku. A na samym końcu książki czeka na dzieci interaktywna gra. Co więcej jak w przypadku „Rafy kotalowej” myślę, że ta książka sprawdzi się przy rozwijaniu spostrzegawczości u dzieci. Bo na każdej stronie dużo się dzieje.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *