Książek nigdy za wiele! Tu nie ma mowy o nudzie!

Książek nigdy za wiele! Tu nie ma mowy o nudzie!

maj 23, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

W dzisiejszym poście pokażę Wam dwie zupełnie różne książki, ale każda fajna w swojej tematyce. Choć zdecydowanie jedna jest moim to totalnym faworytem.

Mnóstwo rzeczy do wyłapania <tu klik>

To idealna książka dla młodszych dzieci, z prostych powodów, wykonana jest z usztywnionych kartek, więc za szybko nie ulegnie zniszczeniu. Na każdej stronie coś się dzieje, nie ma tu jakiejś historii do przeczytania, ale są pytania, które mają na celu rozwinąć u dziecka spostrzegawczość. Poza tym, dzięki tej właśnie książce Wasze dziecko będzie ćwiczyć porównywanie, liczenie i rozpoznawanie kolorów.

 

Kropki, plamy i odciski <tu klik>

To książka, którą Noam dostanie na zbliżający się Dzień Dziecka, i ja już wiem, że będzie hitem i pewnie też równie szybko zostanie rozwiązana. Dzięki tej książce dziecko ćwiczy swoją wyobraźnię i kreatywność, bo na każdej stronie znajduje się zadanie do wykonania. Ale żeby je wykonać trzeba użyć swoich palców zamoczonych w farbie.

Dla dzieci, które mają jakieś zaburzenia sensorycznie będzie to ciekawa forma pracy nad nią, a dla tych, które kochają zabawę z udziałem farby, największa radość pod słońcem. Widzę tylko jeden minus tej książki, żeby ją zabrać na wakacje trzeba też pamiętać o farbach.

 

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *