Książek nigdy za wiele! Twój dziewczyński przewodnik po dorstaniu

Książek nigdy za wiele! Twój dziewczyński przewodnik po dorstaniu

kwiecień 9, 2019 | Opublikowano przez 19 komentarzy

 

Odkąd dane mi było zostać rodzicem, widzę bardzo wyraźnie jak szybko mija czas, i pewnie większość z Was też do zauważyła. Moje dziecko jest już coraz starsze i zaczyna zadawać, coraz to trudniejsze pytania odnośnie dojrzewania. Tak naprawdę trudne nie są, bo ten temat mam już za sobą, ale jednak nie zawsze jest to łatwy temat do poruszenia.

Dlatego bardzo się cieszę, że powstają tego typu książki jak „Twój dziewczyński przewodnik po dorastaniu” <tu klik>. Jest w niej mnóstwo ważnych informacji dotyczących każdego aspektu dojrzewania (porusza takie tematy jak miesiączka, zmieniający się wygląd, pryszcze, ale jest też sporo o chłopakach).

Są też rozdziały poruszające temat emocji, postrzegania samej siebie, o seksualności i płci, ale to nie wszystko, bo są także rady psychoterapeutki i lekarki. Te wszystkie informacje okraszone są uroczymi i dowcipnymi ilustracjami Flo Perry.

To naprawdę fajna książka, która pomaga zrozumieć dzieciom, że dojrzewanie to nie tylko zmiany fizyczne w naszym ciele, ale to także wszystko to co zachodzi w naszym umyśle i wokół nas.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *