Książek nigdy za wiele! Uniwersytet Malucha

Książek nigdy za wiele! Uniwersytet Malucha

październik 10, 2020 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Wydawnictwo Media Rodzina wydało serię kartonowych książeczek  „Uniwersytet Malucha”. I to właśnie dzięki nim, mamy możliwość wprowadzać już młodsze dzieci w świat nauki. Dzięki temu, może kiedyś będą znały szybciej odpowiedzi na pewne pytania, lub fizyka zaciekawi je jeszcze bardziej?! To proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla małego geniusza.

 

Osiem małych planet – Wydawnictwo Media Rodzina <tutaj>

Książka opowiada o ośmiu małych planetach, krążących wokół Słońca. Każda z planek ma przypisaną sobie rozkładówkę, na której dowiadujemy się ciekawostek o nich, takich jak to, że np., Neptun uwielbia wirować wokół własnej osi, Jowisz to planeta o największej masie i gazowy olbrzym, a Merkury znajduje się najbliżej słońca.

Wszystko opisane w formie rymowanek, co sprawia, że maluchy chętnie słuchają. Dzieci przyciąga również, wycięte okrągłe dziury w centralnych miejscach prawych stron. Na samym końcu czeka słońce, dzięki czemu z każdą stroną, a właściwie planetą zbliżamy się do niego.

 

 

Fizyka Jądrowa dla maluchów – Wydawnictwo Media Rodzina <tutaj>

Dzięki tej książeczce zarówno maluchy, jak i pewnie co niektórzy rodzice, poznają sekrety jądra atomów, dowiedzą się jakie relacje łączą protony i neutrony i w jaki sposób jadro atomu uwalnia energię. Wiem, że czytając sobie pewnie myśli, yhy na pewno tak nie jest. Ale serio za pomocą ilustracji i  dosłownie jednego zdania, autor wprowadza dzieci w typowo naukowe zagadnienia.

 

Technologia Kosmiczna dla maluchów – Wydawnictwo Media Rodzina <tutaj>

Szczerze to tej książeczki obawiałam się najbardziej, bo ja wytłumaczyć maluchowi, temat technologii. Ale miło było się nie zawieść bo w tej książce, znajdziecie przede wszystkim kolorowe i przystępnie wyjaśnienie podstawowych praw dotyczących tajemnic wypraw w kosmos. To z nią poznacie odpowiedzi na pytania, jakie siły są niezbędne, by rakieta mogła wystrzelić w kosmos. I to wszystko jest opisane, w naprawdę prosty sposób, zaś na stronach nie dzieje się dużo, co moim zdaniem dodatkowo nie rozprasza dzieci, pozwala im wszystko łatwiej zrozumieć

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *