Książek nigdy za wiele! W oczekiwaniu na święta

Książek nigdy za wiele! W oczekiwaniu na święta

grudzień 14, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia już w listopadzie rozpoczynam poszukiwanie nowych tytułów, które wprowadzą nas w tą cudowną atmosferę. Parę tego typu tytułów pojawi się w najbliższym czasie na blogu także bądźcie czujni.

 

Gąska Zuzia i jej pierwsza gwiazdka – Wydawnictwo Babaryba <tutaj>

Jest to idealna książka już dla najmłodszych dzieci, śmiało można ją czytać już 2 letniemu dziecku, ponieważ tekstu na stronach nie jest wiele, a idealnie wprowadza w atmosferę świąt, i w piękny sposób opowiada o przyjaźni. Gąska wraz ze swoimi przyjaciółmi zgromadziła się wokół choinki, ale choince brakowało pięknego błyszczącego czubka. Dlatego też Gąska Zuzia postanowiła zdobyć właściwą gwiazdkę na czubek choinki, ale nie miała to być zwykła ozdoba, tylko gwiazdka z nieba!

Czy jej się uda, jakim przeciwnościom będzie musiała sprostać przeczytacie już sami, bo nie chcę Wam zdradzać całej historii.

 

 

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? – Wydawnictwo Babaryba <tutaj>

Głównymi bohaterami książki są zwierzęta, które czekają na Święta i Misiokołaja. Pan Niezdarek stara się bardzo pomagać swoim sąsiadom, ale jak się możecie domyśleć po jego imieniu, robi to dość niezdarnie i jego sąsiedzi nie są zadowoleni. Dlatego też postanawia wyruszyć do Misiokołaja, bo ten na pewno doceni jego pomoc. Ale Pan Niezdarek już na samym wejściu doprowadził, do niezłego zamieszania i Misiokołaj wyruszył z prezentami o jeden dzień za wcześnie.

Co się przez to wydarzy, jak Pan Niezdarek pomoże rozwiązać cała sytuacje, dowiecie się czytając książkę. Ale jedno mogę Wam powiedzieć już teraz, cała historia jest bardzo wciągająca i zabawna, co spodoba się dzieciom.

Jeśli chodzi o ilustracje, to dzieje się na nich bardzo dużo, często więcej niż w samym tekście, który czytamy. Ale to fajnie, bo tak naprawdę można z dzieckiem wyszukiwać, różne rzeczy na ilustracjach, lub rozbudowywać opowieść dzięki wyobraźni.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *