Książek nigdy za wiele! W świecie bajek dla dzieci

Książek nigdy za wiele! W świecie bajek dla dzieci

grudzień 21, 2020 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Kiedy dostaję pytanie jak przekonać dziecko do książek, moja odpowiedź jest zawsze tylko jedna: niech to będą książki z bohaterami ulubionej bajki. Tak tak na początek, zdecydowanie takie książki przyciągają najbardziej dzieci, ale kiedy już zobaczą jak wiele pięknych historii w nich czeka, z czasem sięgną też po inne książki. Dlatego dziś właśnie, o takich książkach, gdzie głównymi bohaterami są postacie z bajek, które za pewne znają bardzo dobrze.

 

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Robot Trains to stalowy patrol, który zawsze gotów jest pomóc. Dzieci bardzo dobrze znają te stalowe pociągi, bo w TV leci z nimi bajka. W środku czeka na nas w sumie, aż 13 różnych opowiadań, które nie należą do najkrótszych. Dlatego myślę, że sprawdzą się u starszych przedszkolaków. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu kreskówki, a w każdym z nich bohaterowie przeżywają nowe, fantastyczne przygody. To co nam się bardzo podoba w tej książce, to to, że każde z tych opowiadań to punkt wyjścia do wspólnej zabawy i rozmowy z dzieckiem.

 

 

Kot-o-ciaki. Złota księga bajek – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Tu również czeka na nas trzynaście zabawnych opowieści, o codziennym życiu kociej rodziny. Opowiadania należą do tych, które bawią i uczą, takich rzeczy jak: współdziałania w grupie, rozwija wyobraźnię, poznaje wartość przyjaźni. Opowiadania, zostały napisane na podstawie odcinków bajki, którą można oglądać na platformie Netflix.

Każde z tych opowiadań również daje możliwość do dalszej rozmowy z dziećmi. Przeczytamy w niej o wyczekiwanym nowym telewizorze, o tym, że warto mieć prawdziwych i oddanych przyjaciół, o podróży w kosmos i urodzinach tatusia i najlepszym prezencie. Naprawdę fantastycznych przygód, to nam tu zdecydowanie nie brakuje.

Myślę, że sprawdzi się już u dzieci od czwartego roku życia, a ilustracje spodobają się na pewno każdemu fanowi bajki Kot-o-ciaki.

 

Naprzód. Kochan ten film – Wydawnictwo  Egmont <tutaj>

Zacznę od tego, że tą bajkę widzieliśmy już ze 4 razy, i na pewno nie jest to ostatni raz w tym roku. Jeśli jej nie oglądaliście, to koniecznie nadróbcie, a potem sięgnijcie po książkę. Głównymi bohaterami całej historii, są dwaj bracia – Jan i Bogdan, którzy są elfami. Młodszy Jan bardzo często słucha nagrania, które zostawił, jego zmarły ojciec, jeszcze przed jego narodzinami. A, że kończy właśnie szesnaście lat, to postanawia coś zmienić w swoim życiu.

W dniu szesnastych urodzin Jana, mama przekazała im pewien tajemniczy przedmiot i list, z którego dowiedzieli się że mogą przywrócić swojego tatę do życia! Aby mógł wrócić na jeden dzień. Ale coś poszło nie tak, i Tata wrócił tylko w połowie… Cała historia jest pełna magii, magicznych istot, a także można się pośmiać. Ale tak naprawdę to piękna historia o poszukiwaniu samego siebie.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *