Książek nigdy za wiele! Ważne sprawy dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Ważne sprawy dla dzieci

sierpień 3, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Lubię biblioteczkę naszych dzieci, głównie za to jak bardzo różnorodne książki się w niej znajdują. Począwszy od tych naukowych, a kończąc na opowiadaniach z ulubionymi bohaterami. Dziś pokaże Wam dwie zupełnie różne książki od Wydawnictwa Papilon i CED.

 

Dziadkowie, piranie i inne historie – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

Kiedy zobaczyłam okładkę tej książki, wiedziałam, że musi do nas trafić i nie zawiodłam się jej zawartością. To przepiękna historia, jest zarazem zabawna jak i wzruszająca. Pokazuje jak wyjątkowa więź może łączyć dziadka z wnukami, mimo różnicy pokoleń.

Dzięki tej książce poznamy różnych dziadków np., dziadek Roderyj, pomaga Nikosiowi w matematyce, chodzi z nim do wesołego miasteczka i muzeum, a on mu w obsłudze telefonu. Razem z dziadkiem przenoszą się do świata wyobraźni i przeżywają różne ciekawe historie. Poruszają też temat trudny dla dzieci, o odejściu bliskiej osoby.

 

 

 

Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego. Czytanki sylabowe z obrazkami – Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej <tutaj>

Tego typu książki to świetny sposób przygotowania do nauki czytania. Czytanki sylabowe charakteryzują się tym, że wyraz podzielone są na sylaby w różnych kolorach. Niektóre słowa w opowiadaniu zastąpiono obrazkami, dzięki czemu nawet maluchy nieumiejące jeszcze czytać, mogą brać udział w lekturze. Poza tym w książce znajdziecie również zabawy wspomagające rozwój mowy i koncentrację.

Kicek i Kicka to rodzeństwo królików z Króliczej Łąki, bawią się w chowanego, biorą udział w konkursie i chronią się przed burzą. Cała historia ma za zadanie uczyć zasad współpracy i bezpieczeństwa oraz wyrażania emocji. Całe opowiadania napisane są tak, by skupiać uwagę dziecka, a ilustracje dodatkowo ułatwiają rozumienie tekstu.

Książka została wydana w twardej oprawie, z tekturowymi stronami, dzięki czemu nie ulegnie zniszczeniu od małych rączek.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *