Książek nigdy za wiele! Ważne tematy dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Ważne tematy dla dzieci

luty 12, 2021 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Jakiś czas temu, te książki trafiły w nasze ręce, od razu okazały się strzałem w dziesiątkę. A zważywszy na to co się dzieje teraz, w naszym kraju mogą się okazać super pomocne wielu rodzicom, w odpowiedzi na pytanie co to jest demokracja, klasy społeczne i teatr.

 

Klasy społeczne istnieją – Wydawnictwo Tako <tutaj>

W tej serii wydanych zostało w sumie 4 książki, w naszej kolekcji są dopiero dwie, ale na pewno sięgniemy i po kolejne. Choć tekstu na stronach nie ma wiele, i czyta się ją szybko, to ze względu na treść jest ona idealna dla dzieci od 7 roku życia. Zaczniemy teraz od trzeciego wydania, które skupia się na klasach społecznych.

W bardzo prosty sposób pokazuje ona na czym polegają różnice w klasach społecznych, kiedyś myślano, że różnice między bogatymi a biednymi będą się zmniejszać, i zapanuje równość. Niestety ale różnice między bogatymi a biednymi, wciąż się pogłębiają. To co bardzo przykuło uwagę moich dzieci, to to czego boi się klasa wyższa i średnia, a do czego dążyć chce klasa biedna…

Na końcu książki czeka również na nas „test z klas społecznych” oraz zaproszenie młodych czytelników do nadsyłania odpowiedzi, na podstawie których powstanie nowa książka.

 

 

Co to jest właściwie demokracja – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Ta książka ukazała się znowu jako pierwsza, więc brakuje nam jeszcze 2 i 3 do kompletu. W prosty i przede wszystkim zrozumiały sposób przedstawia dzieciom najważniejsze idee demokracji. która oznacza uczestnictwo i wymaga zaangażowana wszystkich obywateli.

Świetnym posunięciem było to aby porównać demokrację do placu zabaw, na którym bawią się i wygrywają wszyscy, ponieważ w grze demokratycznej stawką jest wolność. Podkreślają oni także to, że demokracja nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią dbać. Pokazuje dzieciom po co są partie polityczne i wybory, w których udział powinien wziąźć każdy kto ma do nich prawo.

Podobnie jak we wcześniejszej książce na końcu czeka „test z demokracji”, jest on świetnym pomysłem nie tylko dlatego, że dzieci mogą odesłać swoje odpowiedzi, ale także pokazuje nam rodzicom jak zrozumiany został ten temat.

 

Teatr – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Bardzo chciałam mieć tą książkę w naszym domu, bo raczej nie wiecie ale rok 2020 miał by u nas bardzo bogaty w wyjścia do teatru z dziećmi. Nawet zanim to całe szaleństwo się zaczęło udało nam się pójść na jeden spektakl do teatru kwadrat <tutaj>, a potem to już wiecie co się działo i dlaczego nie doszło to do skutku.

Ale wróćmy do książki, pozwala ona w przystępny sposób oswoić się dzieciom z tematem teatru. Ułożone w alfabetycznej kolejności hasła, pozwalają nam dużo lepiej poznać teatr, i go zrozumieć. Jest idealna do czytania na wyrywki, ale też przede wszystkim w przypadku młodszych dzieci w wieku od 7 lat do czytania z rodzicami, bo mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych haseł.

Ale śmiało mogą po nią sięgnąć już nawet nastolatkowie, i nie będą zawiedzeni jej treścią. Duży również plus należy za zadania do wykonania, przez dzieci.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *