Książek nigdy za wiele! Więcej przygód w Dolinie Muminków

Książek nigdy za wiele! Więcej przygód w Dolinie Muminków

grudzień 29, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Są takie postacie, które wywołują w nas sentyment, dla nas to np., Muminki, pamiętam doskonale te wieczory kiedy czekało się aby obejrzeć je w telewizji. Niedawno dzięki wydawnictwu Znak Emotikon ukazała się pięknie zilustrowana i zainspirowana właściwymi opowieściami z Doliny Muminków.

 

Więcej przygód w Dolinie Muminków – Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

To czego nie można pominąć opisując tę książkę, to jej okładka, która jest przepiękna. Już od pierwszych stron widać jak pięknie została wydane. Czcionka w książce jest dość duża, co jest plusem kiedy zaczynamy przygodę z samodzielnym czytaniem.

Znajdziemy w niej historię Bufki, która bardzo chce zostać pomocą domową, ale wszystko leci jej z rąk. Są także opowiadania o duchu, który nie potrafi straszyć oraz o duchu ognia z wulkanu. Muminki wraz z przyjaciółmi zapoznają się z niewidzialnym dzieckiem, przeprowadzają śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia i przeżywają przygodę w środku zimy. Życie w Dolinie Muminków obfituje w niespodzianki, jednak Muminki stawiają czoła wyzwaniom z uśmiechem i otwartym sercem.

Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że Panna Migotka zrywa z wizerunkiem bezbronnej  panienki, bo przecież ją ciągle trzeba było ratować z opresji, a tu zaskoczenie bo sama łapie ducha do butelki, wygrywa nawet zawody narciarskie i podkreśla, że przegrać z dziewczyną to żaden wstyd!

Jest to przepiękna książka, dla mnie przywołująca ogrom wspomnień, będąca świetnym prezentem dla każdego dziecka. Idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

* wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Znak Emotikon

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *