Książek nigdy za wiele! Wolisz psy czy koty

Książek nigdy za wiele! Wolisz psy czy koty

grudzień 8, 2020 | Opublikowano przez 7 komentarzy

Od prawie roku, mamy w domu psa który dostał imię Ryszard, nie dziwne więc, że w naszej biblioteczce pojawiła się książką od wydawnictwa Znak Emotion właśnie o psach które ratowały świat. Choć psy wielką miłością darzy właśnie Karina, to w domu mamy także wielkiego fana kotów (Noama), który również znalazł u nich idealną książkę dla siebie. I dziś właśnie będzie o książkach, dla fanów tychże zwierzaków.

Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii – Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

Jest to zbiór, w sumie aż 31 rozdziałów, które nie są długie, ale to dzięki nim mamy możliwość poznać najwierniejsze i najodważniejsze psy w historii. Każde z opowiadań opowiada o niezwykłym psiaku,  w którego życiu wydarzyło się coś wyjątkowego, o czym powinniśmy mieć świadomość. Bo jednak na lekcjach historii, nie poznajemy wszystkich szczegółów.

Znajdziecie w niej także mnóstwo ciekawostek, np.: że psy rodzą się głuche, ślepe, ale mają w pełni rozwinięty zmysł węchu, dowiecie się również jakie imię nosił pierwszy sklonowany pies na świecie, jakie psy nie potrafią szczekać?! Niesamowite jest również to, że ilustracje do tej książki przygotowało, aż 17 ilustratorów, o których możecie przeczytać na samym końcu.

Historie psiaków są bardzo różne, od psów, które latały w lotnictwie podczas wojny, który odkrył bombę na pokładzie samolotu, czy też takie wzruszające, że zaginiony pies odnalazł drogę do domu (był on również inspiracją do wielu filmów). Z tą książką zdecydowanie nie da się nudzić, a tylko dodatkowo utwierdza nas jak bardzo psy są wyjątkowe.

 

Opowieści o kotach, które rządziły światem. 30 kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy – Wydawnictwo Znak Eomtikon <tutaj>

W przypadku tej książki, forma wydania jest taka sama co powyżej, tylko tym razem mowa o kotach. Zatem to idealna książka dla fanów kotów. Poznamy tu historie niesamowitych kotów, ciekawostki np., odcisk kociego nosa jest niepowtarzalny, jak ludzkie odciski palców,  i będziemy mogli rozwiązać quizy.

Historie są tu naprawdę różne naszą ulubioną jest historia o kotce Felicette, która była jedną z 14 kotów szkolonych w Francji do lotu w kosmos. I to ją wybrano aby odbyła podróż w kosmos, rakieta sondażowa wzleciała prawie 160 kilometrów w niebo. Ale po 15 minutach kapsuła opadła z powrotem na ziemię.  Obie te książki polecam dla dzieci od lat 6.

 

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Znak

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *