Książek nigdy za wiele! Wsparcie edukacji zdalnej

Książek nigdy za wiele! Wsparcie edukacji zdalnej

listopad 23, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Po ostatniej konferencji, wszyscy już wiemy jak długo jeszcze przyszło nam zostać z dziećmi w domu. Nie będę udawała, że cieszy mnie to bardzo, ale jakoś trzeba żyć dalej, i mieć nadzieję, że w końcu wszystko będzie po staremu. Dlatego też dziś, chciałam Wam pokazać parę książek, które mogą stać się dla Was wsparciem edukacji zdalnej. Dwie idealne dla dzieci w klasach 1-3, a ostatnia fajnie się sprawdzi do zajęcia młodszego rodzeństwa.

 

 

Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne – Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej <tutaj>

Pamiętam jak strasznie nie lubiłam się uczyć, zasad ortografii, ale na szczęście teraz są tak fajne książki, które w prosty sposób zapamiętać wszystkie zasady ortograficzne. Oprócz fascynujących opowiadań znajdziecie w niej również, zabawne rysunki, przejrzyste reguły ortograficzne, a także słowniczek najtrudniejszych wyrazów. Są w niej wszystkie trudności ortograficzne, m.in. u-ó, ż-rz, ch-h, zmiękczenia itp.

 

Czytanki sy-la-bo-we z obrazkami – Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej <tutaj>

Znajdziemy w niej 12 krótkich opowiadań, w których słowa zostały podzielone kolorystycznie na sylaby, a inne  podmienione na obrazki, bo dzięki temu często czytanie idzie sprawniej. Wszystko zostało w niej tak stworzone, by idealnie sprawdziło się przy nauce czytania metodą sylabową.

Opowiadania są naprawdę, krótkie co ma po części sens, bo dziecko szybciej widzi jak sprawnie przeczytało tekst i jest z siebie dumne. Poza tym opowiadania te mają ciekawe morały, i można później pociągnąć fajnie rozmowę z dzieckiem.

 

 

Reksio. Przyjaciel zwierząt – Wydawnictwo Publicat <tutaj>

Na sam koniec zostawiłam książkę dla najmłodszych z Reksiem. Głównym tematem książki są zwierzęta, które poznajemy według ich miejsca zamieszkania. Dzieci poznają zwierzęta mieszkające na podwórku, w lesie, na łące czy w zoo. Fajne jest to, że znajdują się w niej również zadania interaktywne, wyrazy dźwiękonaśladowcze.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *