Książek nigdy za wiele! Zapnij pasy

Książek nigdy za wiele! Zapnij pasy

listopad 21, 2020 | Opublikowano przez 7 komentarzy

 

Różne książki, są w naszej biblioteczce, choć obecnie to powiedziałabym, że książki są w każdym możliwym zakamarku i kartonie naszego mieszkania. W końcu remont trwa, a my dalej czytamy, kolejne książki. Dlatego dziś zapnijcie pasy, bo będzie ciekawie.

 

Niebezpieczna podróż – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Wszystko zaczyna się od tego, że  Zuzanna zaczyna się nudzić, i wtedy zmienia się wszystko co było obok. Jej kot, staje się dzikim zwierzem, a las staje przerażający, i pełen przerażających stworzeń. Ta zmiana zarówno podobała się Zuzannie, ale też ją przerażała. Im jej wędrówka trwa dłużej, to zauważa, że coś się stało z słońcem, że znikło morze. Spotkała także na swojej drodze Paszczaka, Ryjka, Topika i Topcię oraz małego psa Ynka Jęczalskiego, i to z nimi wyrusza dalszą podróż. Jeśli chcecie wiedzieć, jak się skończy, to już musicie przeczytać ją sami.

Tekstu na stronach, nie jest za dużo, dzięki czemu można już ją czytać z 4 letnim dzieckiem, dodatkowo dużym atutem tej książki, są jej ilustracje, które moim zdaniem są piękne. Ale warto zwrócić uwagę, że to dość specyficzna opowieść i nie każdemu się spodoba.

 

101 obrzydliwych faktów – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

101 obrzydliwych faktów, to bez wątpienia książka, która zainteresuje chłopców, w końcu w pewnym wieku każdy chłopiec interesuje się takimi tematami. Choć pewnie i ciekawe dziewczynki, też się znajdą. Znajdziecie w niej aż 10 rozdziałów. Poznacie obrzydliwości związane z ciałem, zwierzętami, otoczeniem, roślinami a nawet zawodami. Bo nie wiem czy wiecie ale jest taki zawód jak dojarz węży i pająków, bo z ich jadu musi powstać odtrutka, lub jeśli jesteś gościem przy chińskim stole, to mlaskanie i bekanie jest obowiązkowe.

Nie jest to cienka książka, i raczej nie do czytania przed snem, ale może być bardzo fajnym sposobem aby przekonać dziecko do częstszego czytania. Ilustracji kolorowych próżno w niej szukać, ale w sumie to i lepiej, bo nie odciągają uwagi od tych wszystkich ciekawostek.

 

Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy

– Wydawncitwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jeszcze przed chwilą było o obrzydliwościach, a teraz przejdziemy do tematu kupy. Dzieli się ona na 11 rozdziałów, zaczynamy najpierw od kęsu jedzenia, którym była mała czekoladowa pastylka. I to z nią przejdziemy przez każdy etap układu pokarmowego. Ale nie w taki zwykły sposób, jak to w większości tego typu książek jest. To jeden wielki western, dzięki któremu dowiadujemy się jak to było z kupą zanim była małą wielką i starą.

To co też wyróżnia tą książkę na tle innych, to zdecydowanie ilustracje, nie są oczywiste i banalne, jest kreatywna i zabawna, co dzieciom zawsze się podoba, no i śmiało można ją czytać już 6 letnim dzieckiem.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *