Książek nigdy za wiele!Dusia i Psinek-Świnek Pierwszy dzień w przedszkolu

Książek nigdy za wiele!Dusia i Psinek-Świnek Pierwszy dzień w przedszkolu

wrzesień 8, 2018 | Opublikowano przez 22 komentarze

 

Dusia i Psinek-Świnek Pierwszy dzień w przedszkolu jest to historia małej dziewczynki o imieniu Dusia, która w poniedziałek idzie pierwszy raz do przedszkola i bardzo się tego boi. Z tego całego strachu przed nowym, prosi mamę o uszycie jej przytulanki na pocieszenie. Bo ona przecież nie zna nikogo w tym całym przedszkolu.

Dusia ziewając prosi mamę o uszycie jej pieska, ale mama usłyszała inaczej i uszyła jej prosiaczka w spodniach w kratkę. Który dostał imię Psinek-Świnek. W przedszkolu Dusia poznaje Tomka, który zamiast zabawki przyszedł z czerwonym czajniczkiem, który dostał od babci. Poznaje również Joasie, która boi się ubrudzić i Monikę, która gryzie. Na początku dziewczynka podchodzi dość nie ufnie do całego miejsca, ale z biegiem czasu zaczyna się tam coraz lepiej czuć i bawić.

Kiedy po całym dniu przychodzi po nią mama i pyta Dusi jak było w przedszkolu, ta odpowiada, że najpierw smutno a potem wesoło. Bo z biegiem czasu tęskniła za rodzicami coraz mniej, a zabawa była coraz lepsza i ona jednak chce tam wrócić jutro.

Jest to bardzo fajna książka dla dzieci, rozpoczynających przygodę z przedszkolem. Bo tekst jest prosty i jasny dla młodszego dziecka, a jednocześnie pokazuje mu że nie ma się czego bać w tym całym przedszkolu.

Dusia i Psinek-Świnek Pierwszy dzień w przedszkolu – wydawnictwo nasza księgarnia <tu w promocyjnej cenie>

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *