Książek nigdy za wiele!Matma dla małego humanisty i inne hity edukacyjne

Książek nigdy za wiele!Matma dla małego humanisty i inne hity edukacyjne

październik 15, 2019 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie pokażę, Wam książki z dwóch różnych kategorii, ponieważ jedne z nich skierowane są do młodszych dzieci, a dodatkowym ich plusem jest fakt, iż są to książeczki sensoryczne. Druga książka zaś skierowana jest do starszych dzieci, i okaże się fajnym rozwiązaniem jeśli nasze dziecko nie znosi matematyki, a jeśli jest w grupie tych dzieci co matematykę lubią to też się im spodoba.

Witaj, zajączku <tu klik>

Jest to książeczka sensoryczna, która przeniesie nasze dziecko do niezwykłego świata przyrody. W środku książki znajdziecie dużo okienek, dziupli, wypukłych elementów skupiających uwagę i zachęcających do obserwacji oraz zabaw z książeczką. Ta książeczka opowiada historię o zajączku, który wyprowadza swoje młode z norki, by mogły zwiedzić las i poznały otaczający je świat. Jest to idealna książeczka dla dzieci już od pierwszego roku życia.

 

Witaj, żabko <tu klik>

to podobnie jak „Witaj Króliczku” książeczka sensoryczna, ale jest również barwnie ilustrowana. Dlatego też nie zaskoczę Was tym, że na każdej stronie czekają okienka, dziuple, wypukłe elementy. W tej książeczce znajdziecie piękną historię o mamie żabie i jej maleństwach, które dorastają jak każdy z nas, a co za tym idzie zmieniają się i odkrywają, że nigdy nie przestajemy się uczyć, a wręcz każdego dnia możemy odkryć coś nowego.

Ta  i wcześniejsza książeczka wchodzi w skład serii „Dotknij natury”, w której pojawiły się już bestsellery „Witaj, ptaszku!” oraz „Witaj, motylku!”

 

 

Rymowane zagadki matematyczne <tu klik>

Ta książka ma za zadanie ułatwić dziecku rozwiązywanie zadań matematycznych. To taka książka o matematyce na wesoło, a wszystko dzięki zabawnym wierszykom i łamigłówkom, które w niej znajdujemy. Rymowana forma uatrakcyjnia zadania, ułatwia zapamiętanie treści i rozwija poczucie rytmu, które jest ważnym elementem przygotowania do edukacji matematycznej. Krótkie wierszyki dotyczą m.in. dodawania i odejmowania oraz ustalania kolejności. Poziom ćwiczeń jest dostosowany do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

Pierwsza klasa szkoły podstawowej co prawda już jest za Kariną, ale za rok zacznie ją Noam, i szczerzę żałuję, że nie mieliśmy tej książki wcześniej. Bo rozwiązywanie zadań z matematyki, było dla Kariny istną katorgą, a tak myślę, że moglibyśmy przez to przejść w dużo przyjemniejszy sposób.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *