Mały buntownik instrukcja obsługi, kiedy kryzys jest motorem rozwoju.

Mały buntownik instrukcja obsługi, kiedy kryzys jest motorem rozwoju.

lipiec 26, 2018 | Opublikowano przez 33 komentarze

Mały buntownik instrukcja obsługi, kiedy kryzys jest motorem rozwoju to jedna z nowości od wydawnictwa Muza, która jakiś czas temu trafiła w nasze ręce. Jak się pewnie domyśleliście już po samym tytle to jest książka w formie poradnika. To co teraz napisze może się okazać, ciut zaskakujące ale dotąd nigdy nie byłam zwolenniczką tego typu książek. A to tylko dlatego, że Karina była tak bezproblemowym dzieckiem, że nie musiałam po tak owe książki sięgać.

Ale życie bywa jak wiadomo przewrotne, to też przy Noamie już po tego typu książki sięgam i nie żałuje. Książka ta dzieli się na 6 części:

  1. Dziecko niechce
  2. Dziecko nie radzi sobie z emocjami
  3. Dziecko uważa, że jest beznadziejne
  4. Dziecko jest takie absorbujące
  5. Relacje z innymi są takie trudne
  6. 10 ścieżek postępu wychowawczego

Dla nas obecnie najważniejszy jest rozdział pierwszy, w którym porusza między innymi temat jedzenia, który u nas stanowi największy problem. Autorki zachęcają wszystkich rodziców do zmiany spojrzenia – by mogli zrozumieć swoje dziecko oraz to, co rozgrywa się na co dzień w konfliktowych relacjach. Wychodząc od idei pozytywnej dyscypliny Jane Nelson, prezentują niezwykłą siłę metody wychowawczej opartej na empatii i wzajemnym szacunku. Za pomocą elementów humoru oraz precyzyjnej i dowcipnej wizualizacji, kładą nacisk na inteligencje emocjonalną – tak ważną by zachować spokój i zrozumieć dziecko w każdej sytuacji. Proponują w sposób inteligentny z humorem i zachowując zdrowy rozsądek, przemianę irytacji i impasów rodzicielskich w okazje do wykazania się kreatywnością. Znajdziemy tu klucze do zrozumienia i do działania w obliczu wielu bardzo konkretnych życiowych problemów. Możemy przeczytać tą książkę od początku do końca, bądź skupić się najpierw na rozdziale który obecnie najbardziej wpasowuje się w naszą sytuację.

Mały buntownik. Instrukcja obsługi – wydawnictwo Muza <tu klik>

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

33 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *