Przeczytaj zanim zobaczysz, wzruszająca książka na jesień

Przeczytaj zanim zobaczysz, wzruszająca książka na jesień

wrzesień 24, 2019 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Wraz z początkiem jesieni, kiedy dzieci wracają do szkoły, postanowiłam, że będę robić więcej rzeczy z myślą o sobie. Bardzo często pokazuję Wam tu książki dla dzieci, ale chciałabym od czasu do czasu przemycić też jakąś beletrystykę dla mamy. W dzisiejszym wpisie opowiem Wam trochę o książce pt., ” Sztuka ścigania się w deszczu” <tu klik>, film na jej podstawie możecie zobaczyć teraz w kinach.

Sama jeszcze nie wybrałam się na seans, ale czytam właśnie tę książkę i muszę przyznać, że historia jest bardzo wciągająca. Narratorem jest… pies. Enzo, bo tak ma na imię, wie całkiem sporo o ludzkim świecie. Swoją wiedzę czerpie od swojego pana Denny’ego i z telewizji. Chłopaki prowadzą całkiem przyjemne życie, a z czasem ich „stado się rozrasta.

Danny poznaje piękną Evę, zakochuje się w niej, z czasem w życiu tej rodziny pojawia się jeszcze maleńka Zoe- córka Danny’ego i Eve. Wszystko jest jak z obrazka. Ale niestety, los pewnego dnia kończy tę sielankę, Eve umiera po ciężkiej chorobie, a Danny (i Enzo) muszą stanąć do walki z rodzicami Eve, którzy zrobią wszystko co w ich mocy, żeby przejąć opiekę nad Zoe.

Nie powiem Wam nic więcej, bo nie chciałabym odebrać Wam przyjemności z lektury. Dodam tylko, że warto sięgnąć po tę książkę, zwłaszcza teraz, kiedy przed nami długie, jesienne wieczory.

Wpis powstał przy współpracy z Grupą Wydawniczą Foksal

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *