6 miejsc które chciałabym odwiedzić w Polsce

6 miejsc które chciałabym odwiedzić w Polsce

lipiec 5, 2018 | Opublikowano przez 58 komentarzy

Tego wpisu tak naprawdę nie było nigdy w planie. Ale czasami jest tak, że na naszej drodze pojawi się coś czym zwyczajnie chcemy się podzielić z Wami. Siedzę właśnie w naszej sypialni, z książką na którą bardzo czekałam. Czekałam na nią głównie dlatego, bo dzięki niej miałam w planie znaleźć parę miejsc, które warto by odwiedzić, a dodatkowo nie będą może niesamowicie daleko od nas.

Nie wiem czy Wam kiedyś wspominaliśmy, ale w Tatinku mamy sporego przeciwnika w podróżowaniu. Jest to typ domownika, lub nie wielkich odległości. Bo już o lataniu samolotem, to totalnie nie ma mowy. Dlatego ta książka „Odetchnij od miasta” <tu klik>, jest moim wielkim wybawieniem. Znajdziecie w niej, aż 62 domy gościnne w Polsce. Ja zaś pokażę wam tu 6 miejsc, które przemawiają do mnie w każdym aspekcie, i bardzo chciałabym je odwiedzić. Wy zaś dajcie znać w komentarzach, które miejsce podoba Wam się najbardziej.

 

Gościniec Bocianowo

Trzy sporej wielkości pokoje, dwa apartamenty i duża przestrzeń wspólna w kamiennym domu stojącym pośrodku niczego. Wnętrza urządzono w starym stylu, z antycznymi dekoracjami. Rano na okolicznych polach słychać żurawie, w ogrodzie grasuje stadko alpak, a w kuchni: Kornelia Westergaard przygotowująca posiłki makrobiotyczne.

Arendel Wioska Norweska

W sosnowym lesie niedaleko Konina chowa się Arendel, wioska kolorowych drewnianych domków inspirowanych tradycyjną architekturą i krajobrazem Norwegii. Do Arendel można przybyć na nocleg lub tylko po to, by zobaczyć zwierzaki – wioska posiada własne stadko reniferów.

Sioło Budy

Serce Puszczy Białowieskiej. Pokoje w tradycyjnych kolorowych domach podlaskich. Na terenie Sioła Budy jest też skansen oraz restauracja Karczma Osocznika. Na najmłodszych czekają tu atrakcje w samym Siole i w jego najbliższych okolicach.

Młyn Patryki

Pokoje w niezwykłym młynie wodnym. otoczonym z każdej strony ścianą zieleni i ciszą. Dla kajakarzy, grzybiarzy, spokojnych grup przyjaciół oraz dla par szukających romantycznego miejsca, gdzie można się schować przed światem.

Na skraju czasu

Pod różowym dębem stoi drewniana leśniczówka, a w niej Ania i Grzegorz tworzą cuda: piękne wnętrza, świetne jedzenie, urocze przytulanki i tematy do ciekawych rozmów, które mogą trwać godzinami.

Kozia Farma

Przyjechać na Kozią Farmę to jak na chwilę przenieść się w Bieszczady. Tyle że Kozia znajduje się 40 kilometrów od centrum Warszawy. Na farmie jest całoroczny cieplutki domek z sauną, w lecie również jurta mongolska i niewielki pokój dla pary. Oraz kozy oczywiście.

*opisy przy domach gościnnych pochodzą z książki „odetchnij od miasta” – jak tylko uda nam się osobiście sprawdzić te miejsca na pewno napiszemy Wam co my o nich myślimy.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

58 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *