9 miejsc które warto zobaczyć w Katowicach

9 miejsc które warto zobaczyć w Katowicach

listopad 1, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Parę miesięcy temu, wraz z Martą odwiedziłyśmy Katowice, pisałam Wam o tym <tutaj>, mimo że byłyśmy tam tylko na weekend, wykorzystałyśmy ten czas bardzo intensywnie. W końcu nasz hotel Vienna House Easy zlokalizowany był w świetnym punkcie, co dało nam możliwość fajnie poznać to miasto na własnych nogach.

Nie udało nam się zwiedzić wszystkich miejsc, które planowałyśmy (starość nie radość), ale mimo wszystko postanowiłam przygotować dla Was listę miejsc, które warto zobaczyć w Katowicach. Oto one;

 Rynek 

Największą atrakcją rynku jest Sztuczna Rwa, czyli fontanna imitująca rzekę, płynącą pod płytą rynku. Koryto Sztucznej Rawy przebiega tak, jak koryto tej podziemnej. Wzdłuż zamontowane są ławki, na których można usiąść.

Katowicki rynek został przebudowany i wyremontowany w latach 2011-2017. Niestety mimo wszystko nie jest on tak urokliwy jak w wielu innych polskich miastach, ale i tak, jest podobno lepiej, jak było.

 

Ulica Stawowa

To ulica handlowa, gdzie znajdziecie sporo sklepów i lokali gastronomicznych. Tam na pewno znajdziecie miejsce na przystanek, aby coś zjeść.

 

Osiedle Roździeńskiego (Gwiazdy)

Wydawałoby się, że nie ma nic ciekawego w blokowisku, ale nic bardziej mylnego. Otóż Osiedle Gwiazdy, powstało w latach 1978−1985 na terenach Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”. Podstawą budynków jest ośmioramienna gwiazda. Każdy z siedmiu wieżowców osiąga wysokość 81 metrów i ma 27 kondygnacji, z czego 24 użytkowe. Na planie gwiazdy ośmioramiennej zbudowano też pawilon handlowy i szkołę podstawową.

 

Park Śląski

Jest to drugi co do wielkości największy park miejski w Europie, zaskoczę Was na pewno tym, że jest nawet większy od słynnego Central Parku w Nowym Jorku! Jego powierzchnia to 620 ha a na jego terenie znajduje się wspomniane niżej Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, ZOO, Stadion Śląski,  Park Etnograficzny. Wzdłuż parku można przejechać się gondolową kolejką.

 

Spodek

Spodek w Katowicach to hala widowiskowo-sportowa i jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Polsce.

 

Muzeum Śląskie

Od 2015 roku placówka ma swoją siedzibę na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.  Budynki po kopalniane zaadaptowane do celów muzealnych z zewnątrz zachęcają do zwiedzania. W muzeum możemy zwiedzić różne wystawy (bilety kupuje się osobno), znajduje się tam również wieża widokowa na szczycie wieży szybu „Warszawa II”, z której widać całą panoramę miasta.

 

Co jeszcze warto zobaczyć w Katowicach?

Jak już Wam, wspominałam nie, udało nam się zobaczyć wszystkiego, co planowałyśmy, a na naszej liście były jeszcze; Galeria Szyb Wilson, Fabryka Porcelany Bogucice i Walcownia w Szopienicach.

 

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *