Chicco Fold&Go I-size i nasza opinia po roku użytkownia składanego fotelika samochodowego

Chicco Fold&Go I-size i nasza opinia po roku użytkownia składanego fotelika samochodowego

kwiecień 8, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

Ostatnio na naszym insta story poruszyłam temat doboru fotelików samochodowych do auta. Wbrew pozorom nawet najlepiej wypadający w testach fotelik samochodowy nie musi być dobry do naszego auta. Dlatego wybierając fotelik samochodowy warto wybrać się do punktu, gdzie możliwy jest montaż do Waszego auta. Pamiętajcie również o tym, że każdy fotelik ma datę ważności, i bez względu na to, że jest bezwypadkowy po starszym rodzeństwie, wcale nie musi być już bezpiecznym dla młodszego dziecka.

 

Nasze foteliki samochodowe…

Od ponad roku nasze dzieci jeżdżą w  Chicco Fold&Go i-Size jest to fotelik przeznaczony dla dzieci między 4 a 12 rokiem życia, które mają od 100 do 150 cm wzrostu. Posiada on dwa sposoby montaży, np., przy użyciu isofixów (z tego sposobu my korzystamy), jak i trzypunktowego pasa samochodowego.

To co go wyróżnia dodatkowo to możliwość złożenia go na płasko. Dzięki temu jego przeniesienie do innego auta, czy też schowanie w bagażniku jest banalnie proste. Chicco Fold&Go to fotelik, który posiada także możliwość regulacji nie tylko wysokości, ale i szerokości, dzięki czemu będzie on idealnie dopasowany do gabarytów dziecka. Między innymi dlatego się na niego zdecydowaliśmy, bo Karina jest wysoka i szczupła, a w poprzednim foteliku dopasowanie szerokości z wysokością było nie możliwe, a tu mamy aż 9 różnych możliwości ustawień.

Posiada on również system odchylenia na 4 różne pozycje, jest to fajną opcją podczas długich podróży z dziećmi. My jednak z nich nie korzystamy, bo nasze dzieci etap drzemek mają za sobą. Na pasie samochodowym należy zamontować Safe Pad, czyli specjalną nakładkę, i zgodnie z zaleceniem producenta powinna być zawsze używana razem z nim. Zapinając pas również należy pamiętać, o tym by ten dolny był zapięty odpowiednio. Na szczęście dla zapominalskich, na zagłówku jest umieszczona naklejka z dokładną instrukcją, jak to powinno wyglądać.

Występuję on w 5 różnych wersjach kolorystycznych (szary, czerwony, czarny i jeszcze dwa szaro-czarne modele). My zdecydowaliśmy się na kolor czarny, zważywszy na to, że wcześniej mieliśmy foteliki w kolorach czerwony i szary, to na tym zdecydowanie najsłabiej widać brud. Ale jego jeśli już musimy wyprać tapicerkę, to jej demontaż nie należy do skomplikowanych.

Jak wypada w testach…

Wiosną 2020r, został ona przetestowany przez niemiecki ADAC i austriacki ÖAMTC!  Otrzymał on 4 gwiazdki za bezpieczeństwo, a ogólna ocena jego ocena wyniosła 3 gwiazdki, podobno ze względu na „nieco trudniejszy montaż”. Trochę mnie to dziwi, bo jego montaż jest naprawdę banalnie prosty. Jeśli interesują was bardziej szczegółowe wyniki testów tego, to znajdziecie je tu  ÖAMTC.

 

Podsumowując dlaczego on…

To co nas przekonało do tego modelu to między innymi, to wynik w testach ADAC/ÖAMTC , możliwość regulacji zarówno wysokości, jak i szerokości. A także możliwość złożenia go na płasko i schowania do bagażnika, kiedy nie ma z nami dzieci. Jego cena to 849,00 zł dlatego uważam, że jest najlepszym rozwiązaniem w średniej półce cenowej.

 

Pamiętajcie jednak, że kluczem w dobrym wyborze fotelika jest jego dopasowaniae do auta. Jestem pewna że każdy znajdzie w ofercie Chicco taki, który będzie pasował do jego auta.

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *