Co z tym smogiem?

Co z tym smogiem?

marzec 17, 2018 | Opublikowano przez 76 komentarzy

Kiedyś, a właściwie paręnaście lat temu, podchodziłam do tego tematu zupełnie inaczej. W końcu wychowywałam się na wsi, w szczerym polu, daleko od często uczęszczanych dróg i wielu zabudowań. Więc żyłam w zupełnie innym wymiarze, ba wtedy za dużo o smogu się  też nie mówiło. Dziś jest zupełnie inaczej, mieszkamy w dużym mieście, a do tego o smogu mówi się już bardzo dużo. Zwłaszcza gdy zaczyna się sezon grzewczy, wystarczy zauważyć, że wszystkie normy PM 10, PM 2,5, benzopirenu i innych węglowodorów aromatycznych są niestety przekroczone. Niestety by tym sposobem sami szkodzimy swojemu zdrowiu.

Jak wiecie od września nasz syn, bardzo często chorował, na początku zwalaliśmy to na rozpoczęcie przygody z przedszkolem. Aż do momentu gdy jedna z naszych czytelniczek, zwróciła nam uwagę, że może to być alergia. Nie wiem czy wiecie, ale smog może wywoływać alergię u 10% ludzi, ponadto przyczynia się aż do 40 tysięcy przedwczesnych zgonów, poronień, a także może powodować niższe IQ u dzieci. Kiedy to wszystko do nas dotarło postanowiliśmy w możliwie najlepszy sposób zadbać o naszą rodzinę, i zdecydowaliśmy się na oczyszczacz powietrza Viktor. Posiada on:

Filtr wstępny – który usuwa z powietrza większe cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia, chroniąc tym samym filtr główny przed silnym zanieczyszczeniem i optymalizując jego działanie.

System filtra HPP™ – jest sercem oczyszczacza powietrza. Usuwa on z powietrza w pomieszczeniu wirusy, bakterie, drobny kurz, pyłki, odchody roztoczy i grzybów pleśniowych.

Filtr z węgla aktywnego – jest zdolny do pochłaniania gazów lotnych (np. nie przyjemnych zapachów lub dymu tytoniowego), usuwając je tym samym z powietrza.

Pojemnik substancji zapachowych – filc w pojemniku substancji zapachowych można zwilżać kilkoma kroplami olejku zapachowego (max 1-2 krople), po czym oczyszczacz Viktor zacznie wydzielać zapach do powietrza w pomieszczeniu.

Zakres prędkości. Oczyszczacz Viktor posiada 5 zakresów prędkości dla różnych zastosowań:

Poziom 1: bardzo cichy – np. do sypialni w nocy,

Poziom 2: cichy do sypialni lub mniejszych pomieszczeń,

Poziom 3: do pracy ciągłej w dzień, w mniejszych pomieszczeniach (25m²)

Poziom 4: do pracy ciągłej w dzień, w większych pomieszczeniach (do 50m²)

Poziom 5: duża prędkość – do szybkiego oczyszczania powietrza lub oczyszczania silnie zanieczyszczonego pomieszczenia.

Programator czasowy (timer) – urządzenie wyłącza się samoczynnie po 2, 4 lub 8 godzinach, zależnie od wymagań. Funkcja ta nadaje się idealnie do oczyszczania powietrza gdy domownicy wychodzą z domu.

Tryb nocny – obecnie wiele urządzeń posiada wbudowane kontrolki diodowe, które nie nadają się do użytku w nocy. W trybie nocnym można zmniejszyć natężenie światła do odpowiedniego poziomu.

Oczyszczacz Viktor jest już z nami od ponad 2 tygodni, i tak naprawdę już mogę Wam napisać jaką widzimy różnicę. Po pierwszych paru paru godzinach intensywnego oczyszczania powietrza mieliśmy wrażenie, że powietrze w naszym mieszkaniu stało się bardzo lekkie i świeże. Druga rzecz to, to że wstajemy po nocy wypoczęci i bez bólu głowy, a także wszyscy śpimy dużo lepiej. I trzecia kwestia dotycząca wiecznego kaszlu u naszego syna, w końcu możemy powiedzieć, że jest lepiej!

Tak więc jeśli kiedyś uważaliście temat smogu za przekoloryzowany, podejdźcie do niego inaczej, bo to może tylko poprawić jakość waszego życia i zdrowia.

Wpis powstał przy współpracy partnerskiej z www.stadler-from.pl

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

76 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *